OGŁOSZENIE O DRUGIM PRZETARGU NA NAJEM LOKALI UŻYTKOWYCH

OGŁOSZENIE O DRUGIM PRZETARGU NA NAJEM LOKALI UŻYTKOWYCH

Kiosku nr 1 (od strony ulicy Pocztowej) oraz Kiosku nr 2 (część parterowa od strony ulicy Stojałowskiego)

W dniu 28 marca 2024 r. o godz. 12:00 w siedzibie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaworznie przy Rynku Głównym 17, odbędzie się drugi przetarg ustny nieograniczony na najem lokali użytkowych

Lokal użytkowy: Kiosk nr 1, położony przy Rynku Głównym 17, usytuowany od strony ul. Pocztowej, o powierzchni 22,30 m2 wyposażony w instalacje elektryczną.

Stawka wywoławcza czynszu najmu netto: 80,00 zł za 1m2
Wadium: 267,60 zł
Warunki przystąpienia do przetargu:
1. Wpłata wadium w wysokości 267,60 zł (słownie: dwieście sześćdziesiąt siedem złotych, 60/100). Wadium należy wpłacić najpóźniej na dzień przed przetargiem do godziny 14:00 na rachunek : Bank PEKAO o/Jaworzno nr 42 1240 1356 1111 0010 4633 3990.
2. Złożenie najpóźniej na dzień przed przetargiem do godziny 14:30, w sekretariacie Miejskiej Biblioteki Publicznej, ul. Rynek Główny 17 Jaworzno:
a) potwierdzenia wpłaty wadium,
b) oświadczenia, którego wzór stanowi załącznik nr 1,
c) zaparafowanego wzoru umowy, stanowiącego załącznik nr 2a.

Lokal użytkowy: Kiosk nr 2, położony przy Rynku Głównym 17, usytuowany od strony ul. Stojałowskiego, o powierzchni 11,15 m2 wyposażony w instalacje elektryczną.

Stawka wywoławcza czynszu najmu netto: 80,00 zł za 1m2
Wadium: 133,80 zł
Warunki przystąpienia do przetargu:
1. Wpłata wadium w wysokości: 133,80 zł (słownie złotych: sto trzydzieści trzy złote, 80/100). Wadium należy wpłacić najpóźniej na dzień przed przetargiem do godziny 14:00 na rachunek : Bank PEKAO o/Jaworzno nr 42 1240 1356 1111 0010 4633 3990.
a) potwierdzenia wpłaty wadium,
b) oświadczenia, którego wzór stanowi załącznik nr 1,
c) zaparafowanego wzoru umowy, stanowiącego załącznik nr 2b.

Lokale można oglądać w dniach 21-26 marca br. w godzinach od 7 00 do 15 00, po uprzednim zgłoszeniu telefonicznym pracownikom Działu Administracyjno-Gospodarczego tel. 32 751 91 92 wew. 2 212, 2 221.

Regulamin przetargu, wzór umowy i druk oświadczenia można pobrać ze strony internetowej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaworznie: www.mbp.jaworzno.pl lub w sekretariacie biblioteki.

Na przetarg należy zgłosić się z dokumentem tożsamości. Osoba występująca w przetargu w imieniu uczestnika przetargu tj. osoby lub firmy, która dokonała wpłaty wadium winna okazać dodatkowo pełnomocnictwo upoważniające ją do czynności przetargowych.

Uczestnik przetargu zobowiązany jest do zawarcia umowy najmu, w terminie 8 dni roboczych od dnia powiadomienia o wygraniu przetargu, pod rygorem utraty wadium oraz ponownego skierowania lokalu do przetargu.

Do wylicytowanej w przetargu stawki czynszu za 1 m2 powierzchni użytkowej dolicza się podatek VAT wg obowiązującej stawki. Czynsz nie obejmuje opłaty za zużytą wodę, kanalizację, energię elektryczną, wywóz nieczystości oraz koszt za korzystanie ze wspólnych pojemników na odpady komunalne. Kwestie, dotyczące zamieszczenia na budynku, w którym mieści się lokal, reklamy prowadzonej działalności, wymagają odrębnych uzgodnień, co do formy reklamy oraz płatności.

Oprócz czynszu najemca zobowiązany jest do uiszczania podatku od nieruchomości. Najemca zobowiązany jest ponadto do wpłaty kaucji zabezpieczającej roszczenia wynajmującego w wysokości trzykrotnego czynszu brutto.

Stawka czynszu ustalona podczas licytacji obowiązuje do końca 2024 r. Po tym terminie będzie ona corocznie korygowana zgodnie z publikowanym przez Główny Urząd Statystyczny wskaźnikiem wzrostu cen towarów i usług konsumpcyjnych za rok poprzedni. Tak podwyższona stawka czynszu nie będzie podstawą zmiany umowy i nie wymaga aneksowania. Nakłady na adaptację lokalu do planowanej działalności, poniesione przez najemcę nie podlegają zwrotowi.

Szczegółowych informacji związanych z przetargami udziela Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworznie w godzinach urzędowania: od poniedziałku do piątku 7.00-15.00, telefonicznie pod numerem 32 751-91-92 wew. 2 212, 2 221. Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworznie zastrzega sobie prawo do odstąpienia od przetargu w każdym czasie, bez podania przyczyny.

Oświadczenie pobierz

Regulamin pobierz