Wigilijne wzruszenia. Wieczór poetycki Ewy Musiorskiej

Tło białe. Wzdłuż krawędzi plakatu umieszczone zostały elementy świątecznej dekoracji: bombki, gałązki sosny, gwiazdki. W prawym dolnym rogu wklejone zdjęcie uśmiechającej się Ewy Musiorskiej. Poetka ubrana w czarną sukienkę siedzi przy stole, trzyma w rekach okulary. Tekst: Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworznie. Ewa Musiorska. Wigilijne wzruszenia. Wieczór poetycki. 14 grudnia 2022 r. godz. 17.00. Logotypy" MBP w Jaworznie, miasta Jaworzna.

Wigilijne wzruszenia. Wieczór poetycki Ewy Musiorskiej

Zbliżające się powolnymi krokami Święta Bożego Narodzenia to doskonała okazja do spotkania z ulubionymi, jaworznickimi twórcami, do których z pewnością zaliczamy Ewę Musiorską. 14 grudnia br. o godz. 17.00 serdecznie zapraszamy do Biblioteki Głównej na pełen magii i ciepłych uczuć wieczór poetycki z jej udziałem pt. „Wigilijne wzruszenia”, w trakcie którego usłyszymy, w autorskiej interpretacji naszego gościa, najpiękniejsze wiersze i opowiadania związane z nadchodzącym czasem.

Ewa Musiorska ukończyła polonistykę w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Rzeszowie. Z Jaworznem związana jest od 1975 roku, gdzie po ukończeniu studiów pracowała przez wiele lat w szkole jako polonistka, a później bibliotekarka. Od 2006 r. należy do Stowarzyszenia Twórców Kultury w Jaworznie. Jest współautorką almanachów poetyckich, m. in.: „Błękitny gotyk słowa”, „W lustrze czasu”, „Spojrzenia”. Pisze wiersze okolicznościowe związane z wydarzeniami rodzinnymi, świętami oraz wiersze refleksyjne. Od kilku lat tworzy również opowiadania i baśnie dla dzieci wierszem i prozą. Nakładem Wydawnictwa WAM ukazały się m. in. opowiadania: „Spadająca gwiazda”, „Konwaliowa Dama” oraz „Tajemnica zbójeckiej groty”. Ogromną radość sprawiają jej liczne spotkania autorskie w szkołach, przedszkolach i bibliotekach. W 2022 r. otrzymała nagrodę Prezydenta Miasta Jaworzna za wybitne osiągnięcia w dziedzinie upowszechniania kultury.

Relacja

W zimowy wieczór 15 grudnia br. o godzinie 17.00, w Bibliotece Głównej odbyło się przedświąteczne spotkanie z twórczością jaworznickiej pisarki Ewy Musiorskiej. Tym, którzy chcieli posłuchać utworów jej autorstwa, nie straszna była szalejąca w tym dniu śnieżyca. Wyjątkowy klimat spotkania zapewniła bożonarodzeniowa dekoracja, a najwięcej wzruszeń dostarczyła sama poetka, która w mistrzowskim stylu zaprezentowała autorską interpretację swoich wierszy i opowiadań. Pełne ciepła, miłości i oczekiwania teksty wzbogaciła nastrojowa muzyka, której fragmenty przygotowała obecna na spotkaniu córka autorki. Wszystkim obecnym dziękujemy za wspólne przeżycie tych wyjątkowych chwil.

14 gru 2022