Wieczór poetycko-muzyczny Alicji Dudek pt. „Jutro nadzieja”

Na ciemno – niebieskim tle grafiki: kalendarz ze spadającymi kolorowymi kartkami oraz małe gwiazdy w kolorze złotym. Tekst: Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworznie - Czytelnia Naukowa i Czasopism, Jutro nadzieja, wieczór poetycko – muzyczny Alicji Dudek z udziałem: Marleny Budak, Dominika Domagalskiego, Martyny Sokół, Eugeniusza Puchalskiego, Aleksandra Tury, Urszuli Warszawskiej, 15.12.2022 r. godz. 16.00, Biblioteka Główna. U dołu plakatu na białym pasku dwa logotypy

Wieczór poetycko-muzyczny Alicji Dudek pt. „Jutro nadzieja”

Czytelnia Naukowa i Czasopism zaprasza na wieczór poetycko-muzyczny Alicji Dudek pt. „Jutro nadzieja”, który odbędzie się w Bibliotece Głównej, 15 grudnia 2022 r. o godz. 16.00. Podczas spotkania, zaproszeni przez naszą poetkę goście, zaprezentują zgromadzonej publiczności jej wiersze. Nostalgiczne, pełne życiowej mądrości utwory, stanowią zapis przeżyć kształtujących autorkę na przestrzeni lat, jako człowieka i artystkę. O niezapomniany klimat tego wyjątkowego wieczoru zadbają: Eugeniusz Puchalski, który zagra na fortepianie znane melodie, Aleksander Tura, bard grający na gitarze i śpiewający własne ballady, Marlena Budak i Dominik Socha, artyści obdarzeni pięknym głosem i teatralną umiejętnością interpretacji utworów poetyckich oraz utalentowana wokalnie, Martyna Sokół. Nad całością spotkania czuwać będą Urszula Warszawska i Anna Serwatka. Serdecznie zapraszamy na spotkanie. Wstęp wolny.

Relacja

15 grudnia 2022 r. odbył się wieczór poetycko-muzyczny Alicji Dudek pt. „Jutro nadzieja”. Na chwilę, w to mroźne popołudnie, przenieśliśmy się w świat wykreowany przez poetkę, która w swych utworach przedstawia rzeczywistość wyrażającą tęsknotę za tym, co minęło, zachwyt nad pięknem przyrody i zadumę nad prozą życia codziennego. W stworzeniu tej niezapomnianej atmosfery swój wkład mieli goście zaproszeni przez poetkę, duet: Martyna Sokół, która zaśpiewała piosenki powstałe w oparciu o teksty utworów pani Alicji i Eugeniusz Puchalski – pianista i autor muzyki do wierszy naszej poetki; Marlena Budak i Dominik Socha, w interpretacji których usłyszeliśmy wybrane teksty bohaterki wieczoru oraz Aleksander Tura – bard i gitarzysta śpiewający własne ballady. Spotkanie poetyckie Alicji Dudek, jak każde, które mieliśmy przyjemność organizować w bibliotece, zachwyciło publiczność. Z utęsknieniem czekamy na następne.

15 gru 2022