Warsztaty profilaktyczne

Tło: szare. Na plakacie, w różnych miejscach, umieszczone zostały znaki graficzne przedstawiające: zieloną tarczę z krzyżykiem w środku, czerwony krzyż oraz ślimaka z zieloną książką na głowie. Tekst: Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworznie Biblioteczny slow, warsztaty profilaktyczne Tele Oddech, Alkohol, E-nowości 13 marca 2024 r. prow. Anita Stachowiak godz. 9.00, 10.30, 12.00 Filia Bory. Projekt „Biblioteczny SLOW" jest współfinansowany ze środków z budżetu gminy, pochodzących z wpływów z opłat za zezwolenia na sprzedaż napojów alkoholowych. Projekt jest częścią działań lokalnej kampanii "JAWORZNO wolne od uzależnień". Logotypy: MBP w Jaworznie, miasta Jaworzna, Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Jaworznie.

Warsztaty profilaktyczne

Fotorelacja

13 marca, w Filii Bory, zorganizowane zostały zajęcia profilaktyczne skierowane kolejno do trzech grup odbiorców – uczniów klas: czwartej, szóstej oraz pierwszej szkoły ponadpodstawowej. Warsztaty poprowadziła pani Anita Stachowiak – pedagog, autorka i realizatorka programów dla dzieci i młodzieży. Uczestnicy dowiedzieli się o zagrożeniach związanych z nowymi uzależnieniami – od smartfonu i e-papierosów, a także konieczności przełamania utrwalanego przez media i reklamę przyjaznego obrazu napojów alkoholowych, propagowanego szczególnie wśród młodych ludzi. Ważnym elementem każdego ze spotkań była aktywacja młodzieży do formułowania własnych wniosków przez samodzielne dochodzenie do prawdy na podstawie przekazanych informacji, wiarygodnych danych, wyników badań oraz weryfikację schematów i nawyków myślowych.

Projekt „Biblioteczny SLOW” jest współfinansowany ze środków z budżetu gminy, pochodzących z wpływów z opłat za zezwolenia na sprzedaż napojów alkoholowych. Projekt jest częścią działań lokalnej kampanii „JAWORZNO wolne od uzależnień”

13 mar 2024