Biblioteka – miejsce na czasie

Tło: zielone, wygląda jak rozmazane na kartce papieru farby akwarelowe. Gdzieniegdzie widać czerwone koła. Tekst: Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworznie. XXI Ogólnopolski Tydzień Bibliotek. Biblioteka miejsce na czasie. Logotypy: MBP w Jaworznie, miasta Jaworzna.

Biblioteka – miejsce na czasie

Przed nami kolejny, XXI Ogólnopolski Tydzień Bibliotek. Hasło przewodnie tegorocznej odsłony akcji przedstawia bibliotekę, jako miejsce tradycyjnego dostępu do wiedzy, ale również przestrzeń, w której czytelnicy korzystają z nowoczesnych technologii, platform edukacyjnych online, interaktywnych aplikacji oraz dokumentów zapisanych na różnorodnych nośnikach (audiobooków, e-booków, synchrobooków, gier, również tych elektronicznych, filmów).

Jak co roku jaworznicka biblioteka włącza się w to wyjątkowe przedsięwzięcie, podkreślając w ten sposób rolę i znaczenie czytania w poprawie jakości życia, edukacji oraz wzrostu prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa.

Z tej okazji przygotowane zostały dla naszych Czytelników ciekawe spotkania i przedsięwzięcia literackie.

Świętujmy razem!

Tekst alternatywny poniżej