Spotkanie z Hałyną Tkaczuk

Plakat ma niebieskie tło. U góry napis Miejska Biblioteka Publiczna, poniżej zdjęcie trzydziestoparoletniej kobiety, z krótkimi włosami, w niebieskiej koszuli w białe kropki - Hałyny Tkaczuk. Obok zdjęcia ułożone jedne na drugich miniaturki okładek jej książek. Spotkanie z ukraińską pisarką i poetką, poniżej napis Hałyna Tkaczuk,, 15 listopada 2022 r. godz. 16:00, Biblioteka Główna, Rynek Główny 17, Wstęp wolny, Spotkanie w języku ukraińskim oraz logo Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaworznie i logo miasta Jaworzna.

Spotkanie z Hałyną Tkaczuk

Już w najbliższy wtorek, 15 listopada 2022 r., o godz. 16.00, gościem Biblioteki będzie ukraińska pisarka, literaturoznawczyni, wykładowczyni specjalizująca się w twórczości dla dzieci i młodzieży, badaczka książki dziecięcej i redaktorka wydawnictw dla najmłodszych.
Autorka ponad dziesięciu utworów, wśród których najbardziej znana jest magiczna powieść detektywistyczna „Wieczorne sklepy ulicy Wołoskiej” (wydawnictwo Tempora), która zajęła wysokie miejsce na top-liście książek „LitAkcent 2014” w kategorii „Proza i poezja dla dzieci”. Równie duży sukces odniósł jej zbiór strasznych opowieści „Trzynaście historii
w ciemności”, a także ekologiczna „Książka o odpadach” (Wydawnictwo Starego Lwa), napisana
z zespołem nastolatków.
Po reformie programu szkoły podstawowej, utwory Hałyny Tkaczuk zostały włączone do spisu lektur dla młodszych klas.

Spotkanie z Hałyną Tkaczuk odbędzie się w ramach projektu „Razem z Ukrainą”, który jest współorganizowany z Wydziałem Promocji, Kultury i Sportu UM w Jaworznie.

niebieskie tło. U góry napis Miejska Biblioteka Publiczna, poniżej zdjęcie  trzydziestoparoletniej kobiety, z krótkimi włosami, w niebieskiej koszuli w białe kropki - Hałyny Tkaczuk. Obok zdjęcia ułożone jedne na drugich miniaturki okładek jej książek.Poniżej napis Hałyna Tkaczuk, Spotkanie z ukraińską pisarką i poetką, 15 listopada 2022 r. godz. 15:00, Biblioteka Główna, Rynek Główny 17, Wstęp wolny, Spotkanie w języku ukraińskim oraz logo Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaworznie i logo miasta Jaworzna.

15 lis 2022