Spotkanie autorskie z Marceliną Dudaczyk

Tło: białe. Na plakacie, w centralnej części rysunki dwóch białych kóz. Pierwsza po lewej stronie skacze z koniczyną w pysku. Druga po lewej leży wśród zielonych traw i kilku fioletowych i żółtych kwiatów. Tekst: Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworznie Biblioteczny Oddział Dzieci i Młodzieży. Spotkanie autorskie z Marceliną Dudaczyk, 9 kwietnia 2024, godzina 17. Logotypy: MBP w Jaworznie, Jaworzno źródło energii

Spotkanie autorskie z Marceliną Dudaczyk

Cóż to było za spotkanie! We wtorkowe popołudnie, 9 kwietnia 2024 r, gościliśmy na naszym oddziałowym dywanie Panią Marcelinę Dudaczyk – zielarkę, farmaceutkę i miłośniczkę kóz. Było to wydarzenie pachnące niczym kwiecista łąka w piękny słoneczny dzień. W tej kwitnącej atmosferze wysłuchaliśmy fragmentu książki “Ziołowe opowieści. O tym jak kozłek lekarski zaprowadził kózki do zielarki i co z tego wynikło”. Autorka zaprezentowała uczestnikom swoje zielniki, które stworzone wiele lat temu, wciąż zdumiewały zawartością. Zwieńczeniem spotkania były zabawy związane z roślinami. Serdecznie dziękujemy Pani Marcelinie za ciekawą i pouczającą lekcję i z niecierpliwością czekamy na dalszy ciąg przygód Meli i Kazia!

09 kwi 2024