Quiz – międzynarodowy dzień artystów

Na ciemnożółtym tle, z artystycznie rozmieszczonymi czarnymi kleksami, widnieje tekst: Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworznie. Dział Informacji Regionalnej. Sztuka bez granic. Quiz. Na dole plakatu umieszczono logo biblioteki, 120-lecia Jaworzna i Jaworzno: źródło energii.

Quiz – międzynarodowy dzień artystów

Mimo postępu i ogromnych zmian, zachodzących w otaczającej nas rzeczywistości, osoby niepełnosprawne wciąż kojarzą się ze skrzywdzonymi przez los, nieśmiałymi ludźmi, którzy z racji swoich ograniczeń, są odizolowani od świata i zmuszeni przez większość życia pozostać w czterech ścianach swojego domu. Walcząc z tym stereotypem, a jednocześnie pragnąc uczcić Międzynarodowy Dzień Artystów, przedstawiamy Wam, Drodzy Czytelnicy, quiz o artystach, dla których niepełnosprawność jest tylko jedną z posiadanych cech, ale nie tak istotną, by definiowała całe ich życie, a tym bardziej przeszkadzała w wyrażaniu siebie za pomocą sztuki. W quizie przedstawiamy twórców dawnych i nowych, zarówno posiadających jakąś niepełnosprawność, jak i tych całkiem zdrowych, gdyż łączy ich jedno – nieustanna chęć tworzenia. Zapraszamy do świata sztuki, której granice są tylko w naszych głowach. Miłej zabawy!

25 paź 2021 - 25 lis 2021