PUSTA 1993 – nadal. Sztuka widzenia – obrazy zamiast słów – wystawa

Tło czarne. Na środku plakatu umieszczono zdjęcie przedstawiające fragment plaży. Na piasku stoją wiklinowe fotele, tuż za nimi widać lekko rozmazaną kadrem aparatu szarą chroniącą przed folię. W tle błękitne niebo. Tekst: PUSTA 1993-nadal. Sztuka widzenia - obrazy zamiast słów. 01.01.2024-23.01.2024 wernisaż 12.01.2024 godz. 17.00 Galeria ExLibris Biblioteka Główna w Jaworznie. Koncepcja wystawy powstała z inicjatywy Galerii Pusta cd. w Jaworznie. Logotypy: MBP w Jaworznie, Miasta Jaworzna oraz Galerii Pustej.

PUSTA 1993 – nadal. Sztuka widzenia – obrazy zamiast słów – wystawa

Fotorelacja

Wydarzeniem inaugurującym sezon prezentacji 2024 w Bibliotecznej Galerii ExLibris, był wernisaż fotografii „PUSTA 1993 – nadal. Sztuka widzenia – obrazy zamiast słów”, który odbył się 12 stycznia br. W bibliotecznej przestrzeni wystawienniczej zobaczyliśmy panoramę prac artystów skupionych wokół idei fotografii kontaktowej i elementarnej, która na lokalnym gruncie związana jest z działalnością Galerii Pustej cd., zainicjowanej i prowadzonej społecznie przez dr hab. Jakuba Byrczka oraz Krzysztofa Szlapę. Ekspozycja, składała się z kilkudziesięciu zdjęć autorstwa Jaroslava Beneša, Magdaleny Hałas oraz Krzysztofa Szlapy. Rezultatem rzeczowym przedsięwzięcia był katalog wystawy wraz z kalendarium prezentacji, zorganizowanych w Galerii Pustej na przestrzeni ostatnich 30 lat. Oprawę muzyczną wydarzenia zapewnili artyści: Miłosz Bazarnik – pianista, kompozytor, aranżer, pedagog, muzyk sesyjny, producent. Absolwent Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach oraz Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Mikołaj Sikora – absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie kontrabasu jazzowego, współpracujący i występujący z uznanymi artystami, m.in. Krzesimirem Dębskim, Lorą Szafran, Karen Edwards czy Grażyną Auguścik.

12 sty 2024