Przyroda w pouringu. Wystawa prac Teresy Szafrugi

Tło: beżowe. W centrum plakatu znajduje się obraz: na białym płótnie rozmazano farby w odcieniach granatu, zieleni i czerwieni, tworząc artystyczne esy-floresy. Tekst: Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworznie. Przyroda w pouringu. Wystawa prac Teresy Szafrugi. Termin: od 17 do 30 października 2022 r. Wernisaż 19 października 2022 r. godz. 17:00. Logotypy: MBP Jaworzno, Jaworzno-źródło energii, Fundacja Kobieca Przystań, To i Owo.

Przyroda w pouringu. Wystawa prac Teresy Szafrugi

Pouring to coraz popularniejsza metoda tworzenia obrazów. W największym skrócie polega ona na mieszaniu różnych farb i odcieni, przy wykorzystaniu specjalnego medium, w wyniku czego powstają oryginalne i niepowtarzalne abstrakcje. Od 17 września br. w Bibliotece Głównej prezentować będziemy prace autorstwa Teresy Szafrugi, wykonane w tej właśnie technice. Uroczysty wernisaż otwierający wystawę odbędzie się 19.10.2022 r. o godz. 17.00. Serdecznie zapraszamy!

Teresa Szafruga o sobie

Z wykształcenia jestem pielęgniarką. Kontakt z pacjentami i troska o ich zdrowie dawała mi wiele satysfakcji przez ponad 40 lat wykonywania zawodu. Poza pracą w moim życiu zawsze obecne było rękodzieło. Lubię kreatywność i z tworzenia czerpię wiele radości. Realizowałam się w robótkach ręcznych, projektowaniu biżuterii, a także w recyklingu, który daje zaskakująco wiele możliwości artystycznych. Po przejściu na emeryturę szukałam pomysłu na siebie i na kreatywne spędzenie wolnego czasu. Szukałam czegoś nowego, co da mi radość, entuzjazm, relaks i ucieczkę od szarej rzeczywistości. Wszystko to odnalazłam w pouringu.   To co mnie fascynuje w tej technice, to różnorodność kompozycji i nieprzewidywalność efektu. Każdy powstały obraz jest wyjątkowy i jedyny w swoim rodzaju. Wiosna 2020 r. odbyła się wystawa moich prac w Klubie „To i Owo” w Jaworznie przy Spółdzielni Mieszkaniowej Górnik. W marcu 2022 r. zostałam zaproszona do udziału w Międzynarodowej Wystawie Malarstwa Pouringowego w Centrum Nauki Keplera w Zielonej Górze. Obecnie swoją pasją, wiedzą i umiejętnościami dzielę się z innymi, prowadząc, jako wolontariuszka, warsztaty pouringu.

Relacja

W środę 19 października br. w jaworznickiej Bibliotece Głównej odbył się wernisaż uroczyście otwierającym wystawę prac Teresy Szafrugi pt. Przyroda w pouringu. Ekspozycja, składająca się z kilkudziesięciu prac, inspirowana jest naturą, tym co nas otacza i co jest ważne dla artystki. Wystawa potrwa do 30 października. Zachęcamy do jej obejrzenia.

17 - 30 paź 2022