Przyjaciel dziecka. Spotkanie z Urszulą Kępką

Tło: beżowe. Po prawej stronie plakatu umieszczono rysunek przedstawiający pluszowego misia, ubranego w czerwone spodenki. Tuż nad nim widzimy chłopca bawiącego się przytulanką. Z lewej strony umieszczono kolejnego niedźwiadka. Tekst: Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworznie Wierszyki na drugie śniadanie, Przyjaciel dziecka. Spotkanie z Urszulą Kępką. 24 listopada 2022 r. godz. 10.00. Logotypy: Biblioteki i miasta Jaworzna.

Przyjaciel dziecka. Spotkanie z Urszulą Kępką

Sympatyczny miś, towarzyszący każdemu dziecku od najmłodszych lat, obchodzi w tym roku swoje 120 urodziny. Powstanie maskotki nierozerwalnie związane jest z postacią amerykańskiego prezydenta Theodore Roosevelta, który w 1902 r., w trakcie polowania, uchronił od śmierci małego niedźwiadka. Od 2002 r., a więc od momentu ustanowienia międzynarodowego dnia maskotki, jaworznicka Biblioteka organizuje dla maluchów spotkania, w trakcie których wspólnie z dziećmi czytamy książki i obchodzimy urodziny pluszaka. W tym roku świętować będziemy w towarzystwie Urszuli Kępki – jaworznickiej poetki, autorki wierszy dla najmłodszych. Na literackie wydarzenie z jej udziałem zapraszamy 24 listopada br. o godz. 10.00.

Tagi:

24 lis 2022