Projekt Breslau. Spotkanie autorskie z Magdalena Zarębską

Tło: pomarańczowe. Na środku duże zdjęcie, przestawiające Magdalenę Zarębską. Autorka siedzi przy stoliku, na którym leży stos książek, trzymając w rękach książkę "Projekt Breslau". Tłem zdjęcia jest ściana z czerwonej cegły. Poniżej zdjęcia grafika przedstawiająca otwartą książkę, świecznik oraz kałamarz z gęsim piórem. Tekst: Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworznie. "Projekt Breslau"spotkanie autorskie z Magdaleną Zarębską, 12 maja 2022 godz. 9.00 Biblioteka Główna w Jaworznie. Logo Biblioteki w Jaworznie, Miasta Jaworzna.

Projekt Breslau. Spotkanie autorskie z Magdalena Zarębską

12 maja br. o godz. 9.00 serdecznie zapraszamy na spotkanie autorskie z Magdaleną Zarębską. Tematem przewodnim wydarzenia będzie, adresowana dla młodych czytelników, nagrodzona w wielu konkursach literackich, książka pt. Projekt Breslau. To historia grupy wrocławskich gimnazjalistów, którzy przypadkowo odkrywają wejście do ukrytego przedsionka w starym budynku swojej szkoły, gdzie znajdują napisany po niemiecku pamiętnik.
Podczas spotkania autorka zaprezentuje zdjęcia dawnego i współczesnego Wrocławia. Wspólnie z nią uczestnicy będą szukać charakterystycznych budynków i porównywać jak miasto zmieniło w ciągu minionego wieku. Nie zabraknie również zabaw i gier ruchowych, nawiązujących do życia w dawnym Breslau.
Obowiązują zapisy pod nr tel. 32 751 91 92 wew. 2 230.

O autorce
Magdalena Zarębska – autorka książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Brała udział w warsztatach “creative writing” w ramach Międzynarodowego Festiwalu Opowiadania. W 2008 roku opowiadaniem “Czterdzieści razy Wrocław” wygrała konkurs ogłoszony przez Stowarzyszenie Pisarzy Polskich we Wrocławiu. W 2012 książka „Kaktus na parapecie” była nominowana do Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej im. K. Makuszyńskiego. Książka „Jak Maciek Szpyrka z dziadkiem po Nikiszowcu wędrował/ Ô tym kiej Maciej Szpyrka cuzamen ze starzikiym wandrowali pō Nikiszu” została wybrana książką roku 2013, a książka „Projekt Breslau” książką roku 2016. „Projekt Breslau” zdobył również wyróżnienie w konkursie „Książka przyjazna dziecku”, ogłoszonym przez Muzeum Zabawy i Zabawek w Kielcach. „Wakacje u dziadków” zostały ogłoszone książką roku 2017. Od 2016 jest członkiem Stowarzyszenia Pisarzy Polskich oddział we Wrocławiu.
Źródło: tekst własny Magdaleny Zarębskiej

Relacja

12 maja w ramach obchodów XIX Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, gościliśmy Magdalenę Zarębską – pisarkę, autorkę książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Motywem przewodnim wydarzenia była pełna tajemnic, zagadek i przygód powieść pt. „Projekt Breslau”. Uczestnicy spotkania wysłuchali historii o powstaniu publikacji, poznali bohaterów, a przede wszystkim dowiedzieli się wiele ciekawych rzeczy o dawnym Wrocławiu. Atmosfera spotkania była niezwykle przyjazna. Czekamy z niecierpliwością na kolejne wydarzenie z udziałem autorki, która w swoich planach ma wydanie książki, poświęconej Trójkątowi Trzech Cesarzy, który związany jest z dziejami naszego miasta.

12 maj 2022