Piękno haftem utrwalone – wernisaż wystawy

Tło zielone. W dolnej części plakatu widzimy sześć zdjęć przedstawiających hafty artystek, prezentujących swoje prace na wystawie: Eweliny Pawelec - dziewczynka w jasnym czepku na głowie, trzymająca w rękach koguta; Anny Kłosowicz - pnące się niebieskie, fioletowe i żółte kwiatki; Krystyny Kłosowicz - kolorowy, kwiatowy wzór, ułożony w formie kwadratu; Kazimiery Ślusarczyk - widok na jezioro, leżące w otoczeniu gór i lasu; Emilii Piątek - obraz łąki, z widocznymi w oddali drzewami, na pierwszym planie umieszczono kolorowe kwiaty; Marty Figury - kompozycja różnobarwnych kwiatów. Tekst: Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworznie, Piękno haftem utrwalone, prezentują członkinie Koła Hafciarskiego STK Jaworzno. 12.03-03.04.2024, wernisaż 13 marca 2024, godz. 17.30. Logotypy: Biblioteki w Jaworznie, miasta Jaworzna.

Piękno haftem utrwalone – wernisaż wystawy

Fotorelacja

13 marca br. w bibliotecznej Galerii ExLibris odbył się uroczysty wernisaż wystawy pt. „Piękno haftem utrwalone”. Swoją pasją i artystycznymi spostrzeżeniami podzieliły się z gośćmi wydarzenia Panie: Marta Figura, Krystyna Kłosowicz, Anna Kłosowicz, Ewelina Pawelec, Emilia Piątek oraz Kazimiera Ślusarczyk. Ekspozycję tworzą niepowtarzalne prace, będące świadectwem umiejętności i kreatywności autorek, które wykonanym przez siebie wyrobom nadały indywidualny charakter. Jaworznianki łączy nie tylko wspólna pasja, ale również przynależność do Koła Hafciarskiego działającego przy jaworznickim Stowarzyszeniu Twórców Kultury. Wystawa potrwa do 3 kwietnia. Serdecznie zapraszamy do jej obejrzenia.

13 mar 2024