Paprotka – wystawa fotografii Bożeny Ziemniak

Plakat podzielony jest na dwie części. W górnej tło stanowi zdjęcie, przestawiające w zbliżeniu brązowo-szary liść drzewa, w dolnej tło jest koloru szarego. Tekst: Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworznie. Paprotka wystawa fotografii Bożeny Ziemniak. 2501-13.02.2024 Galeria ExLibris Biblioteka Główna w Jaworznie. Logotypy: MBP w Jaworznie, miasta Jaworzna.

Paprotka – wystawa fotografii Bożeny Ziemniak

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworznie serdecznie zaprasza do Galerii ExLibris, w której od 25 stycznia br. prezentować będziemy wystawę fotografii Bożeny Ziemniak. Ekspozycja, składająca się z 36 zdjęć, prezentuje piękno przyrody, zachęca do jej poznawania oraz zwraca uwagę na konieczność ochrony naszego naturalnego środowiska. Styl, a nawet znak fabryczny fotografii Bożeny Ziemniak to bardzo mała, ale doskonale opanowana głębia ostrości. Świeżość i spontaniczność jej zdjęć wynika z faktu, że nie używa statywu. Ten zbiór zdjęć to wiersz, ballada pisana kolorowym atramentem. Po drodze spotkacie Państwo odpryski światła padającego ze szkiełek witrażu katedry, dalej uwalnia dla nas smoki malowane bursztynem i ogniem, jeszcze dalej nurkujemy do utraty tchu nad turkusową rafą koralową.

Od autorki

Fotografuję od niedawna, pasją zaraził mnie fotograf z którym mieszkam. Patrzę na świat z bliska i z daleka: miasto, las, fale, ogród, człowiek, …

Zaglądam do wnętrza kwiatów. Zachwycam się ulotnością dmuchawca, delikatnością piórka, przejrzystością kropli rosy, kruchością zwiędniętych liści.

Lubię jak światło prześlizguje się po owocach, głaszcze twarze, prześwietla szydełkowane przez zimę kwiatostany hortensji, tańczące maki w zaroślach lub kłoski traw o poranku.

A ja czekam, skupiona, wpatrzona, niezwykle obecna, … pstryk.

Bożena Ziemniak

25 sty 2024 - 13 lut 2024