Otwieramy bibliotekę po modernizacji!

Tło białe, w lewej dolnej części plakatu widać zdjęcie przedstawiające fragment Biblioteki Głównej. Tekst: Prezydent Miasta Jaworzna i Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworznie zapraszają na uroczyste otwarcie Biblioteki Głównej, 9 stycznia 2023 r. godz. 11.00. W programie: Biblioteka wczoraj i dziś - przedstawienie zmian i udoskonaleń, Prezentacja: nowych stref aktywności czytelników (Strefy Seniora, dla dzieci oraz multimedialnej), Czytelni komputerowej, hologramu, Czytelni letniej i Informatorium z totemem i książkomatem, Studia Nagrań i streamingu, Pracowni digitalizacji i reprografii. Wydarzenie zorganizowane w związku z zakończeniem projektu „Biblioteka innowacji – przyjazne miejsce blisko mieszkańców. Modernizacja Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaworznie". Logotypy: Instytutu Książki, Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, MBP, miasta, MKIDN, napis Honorowy Patronat Paweł Silbert Prezydent Miasta Jaworzna.

Otwieramy bibliotekę po modernizacji!

Szanowni Czytelnicy,

wiemy, że czekaliście na tę informację z niecierpliwością. Teraz już w pełni oficjalnie – zapraszamy na ponowne otwarcie Biblioteki Głównej, która po półrocznej przerwie, uwarunkowanej remontem, wznawia swoją działalność. Efekty przeprowadzonych zmian i udoskonaleń będzie można zobaczyć już od 9 stycznia 2024 r. godz. 11.00. Kompleksowa modernizacja objęła: wymianę instalacji elektrycznej i oświetlenia, prace budowlane; utworzono nowe przestrzenie: strefy dla seniorów, młodzieży i dzieci, przeprowadzono rewitalizację tych istniejących oraz zakupiono nowoczesne urządzenia takie jak: książkomat, totem, skaner planetarny, hologram, sprzęt do transmisji/streamingu, obróbki video, reprograficzny i do tworzenia grafik, projektor 4k, serwery, czytaki, komputery, w tym dla niewidomych. Wprowadzone rozwiązania znacząco podniosły walory użytkowo-estetyczne obiektu, usprawniły, pod względem jakości i efektywności, usługi biblioteczne, kulturalne i edukacyjne.

Jesteśmy przekonani, że w odnowionej siedzibie, Biblioteka jeszcze mocniej zaznaczy swoje miejsce pośród najważniejszych instytucji Jaworzna i jak najlepiej będzie służyć jego mieszkańcom.

Honorowy Patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Jaworzna – Paweł Silbert.

Przedsięwzięcie zrealizowano w ramach projektu „Biblioteka innowacji – przyjazne miejsce blisko mieszkańców. Modernizacja Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaworznie”, który otrzymał dofinansowanie w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0, Priorytet 2 „Infrastruktura Bibliotek 2021-2025” oraz Urzędu Miejskiego.

09 sty 2024