Opowieści z czarnej płyty. Rockowe ballady

Tło: białe, w centralnym punkcie plakatu widzimy czarną płytę analogową. W jej dolnej części umieszczono obraz graficzny, przedstawiający kontury gramofonu. Nieco wyżej fragment zdjęcia, prezentujący widok płyty w powiększeniu mikroskopowym. Tekst: 16.04.2024 godz. 17.00 Opowieści z czarnej płyty. Rockowe ballady. Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworznie, Rynek Główny 17. Logotypy: Winylhouse, Nauka z kulturą. Miasta Jaworzna i MBP w Jaworznie.

Opowieści z czarnej płyty. Rockowe ballady

Muzyka z winyli znów popłynie w Bibliotece Głównej! Wszystko to za sprawą cyklu pt. Opowieści z czarnej płyty, który zainaugurujemy już 16 kwietnia 2024 r. o godz. 17.00. Po prawie rocznej przerwie ponownie gościć będziemy dr. inż. Bogusława Ziębowicza – adiunkta w Instytucie Materiałów Inżynierskich i Biomedycznych Politechniki Śląskiej w Gliwicach, prywatnie pasjonata i kolekcjonera płyt analogowych, który zabierze nas w niesamowitą podróż po świecie muzyki. Pierwsze spotkanie poświęcimy balladom rockowym.

Zaproszenie od prowadzącego

Rockowe ballady od ponad półwiecza umilają nam czas. Są nieodłącznym elementem muzycznego show biznesu. Są prawie na każdej płycie niezależnie od gatunku muzycznego: rock, pop, jazz… Tworzyły je największe zespoły muzyczne świata: The Beatles, Led Zeppelin, Deep Purple, Black Sabbath. Są także w repertuarze tych mniej znanych. Usiądźmy wygodnie i wsłuchajmy się w ich klimat. Obiecuję, że będziecie usatysfakcjonowani.
Zapraszam na muzyczną ucztę prosto z płyty gramofonowej.

Bogusław Ziębowicz
Vinylhouse