Okruchy dziedzictwa. Spotkanie autorskie z Ireną Suryjak-Berger

Tło: różowo-białe. W centralnej części plakatu znajdują się 2 zdjęcia książki pt. Okruchy dziedzictwa. Jedno przedstawia publikację w zbliżeniu, drugie leżącą na stole przy zapalonej choince. Tekst: Miejskie Biblioteka Publiczna w Jaworznie. Okruchy wspomnień. Spotkanie autorskie z Ireną Suryjak-Berger. 31 stycznia 2023 r. godz. 17.00. Logotypy: MBP w Jaworznie, Miasta Jaworzna.

Okruchy dziedzictwa. Spotkanie autorskie z Ireną Suryjak-Berger

31 stycznia br. o godz. 17.00 Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworznie serdecznie zaprasza na spotkanie autorskie z Ireną Suryjak-Berger. Wydarzenie będzie okazją do prezentacji książki jej autorstwa pt. Okruchy dziedzictwa, będącej opowieścią o społeczności dawnej Byczyny. Powstała z licznych materiałów, pamiątek rodzinnych i wspomnień osób, których przodkowie zamieszkiwali południowo-wschodnią część naszego miasta. Wydawnictwo ukazuje ich losy na tle ważnych, polityczno-historycznych zdarzeń, które odcisnęły swoje piętno na życiu, postawie, wierze oraz tradycji każdego z nich. W trakcie spotkania autorka przedstawi również inne oblicze swojej twórczej działalności. Prócz literatury Irena Suryjak-Berger realizuje się również m.in. w malarstwie i pisaniu ikon.

Relacja

31 stycznia br. pasjonaci lokalnej historii, a w szczególności dziejów jednej z jaworznickich dzielnic – Byczyny, spotkali się w Bibliotece Głównej z Ireną Suryjak-Berger – pisarką, autorką książki „Okruchy dziedzictwa”. Publikacja powstała z licznych materiałów, pamiątek rodzinnych i wspomnień osób, których przodkowie zamieszkiwali południowo-wschodnią część naszego miasta. W najbliższym czasie ukaże się drugi tom wydawnictwa.

31 sty 2023