Ogólnopolski Dzień Dogoterapii

Tło: czarne, ozdobione trzema białymi śladami psich łap. W centrum znajduje się wizerunek psa rasy golden retriever, o jasnozłotym umaszczeniu i długich oklapłych uszach. Tekst: Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworznie. Dział Informacji Regionalnej. Ogólnopolski Dzień Dogoterapii. QUIZ. Logo biblioteki i Jaworzna – źródła energii

Ogólnopolski Dzień Dogoterapii

Wielu badaczy z dziedziny pedagogiki i psychologii stwierdziło, że kontakt ze zwierzęciem pozytywnie wpływa na rozwój dzieci, ale również niesie ogrom korzyści w związku ze zdrowiem człowieka niezależnie od wieku. Nic dziwnego, że z biegiem czasu coraz więcej ludzi zaczęło kształcić się w zakresie animaloterapii i wykorzystywać ją w coraz to szerszym zakresie. Choć zwierząt, które, po odpowiednim wyszkoleniu, mogą nieść pomoc jest wiele, to ludzie chorzy czy z niepełnosprawnościami najczęściej spotykają się z psami terapeutami. Psy są bowiem bardzo podatne na szkolenie, a ich rozmiary i naturalna chęć współpracy z człowiekiem sprawiają, że dogoterapia jest najpopularniejszą formą zooterapii spotykaną w Polsce. Dzisiaj obchodzimy Ogólnopolski Dzień Dogoterapii, a w związku z nim, tradycyjnie przygotowaliśmy krótki quiz, który sprawdzi Waszą wiedzę i przybliży nieco mniej znane zagadnienia związane z wymagającą pracą, jaką każdego dnia wykonują mądre i otwarte na człowieka zwierzęta. Serdecznie zapraszamy!

Tagi: , ,

15 - 30 cze 2022