Monika Urbaniak – wystawa ilustracji i plakatów dla dzieci

Tło: białe. Grafika: brązowa mysz, opatulona w kraciasty koc, siedzi w ozdobnej filiżance i czyta książkę. Tekst: Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworznie. Dział Informacji Regionalnej. Monika Urbaniak – wystawa ilustracji i plakatów dla dzieci. Od 25.03.2024 do 12.04.2024. Pierwsze piętro Biblioteki Głównej. Logo: MBP Jaworzno i Jaworzna-źródła energii.

Monika Urbaniak – wystawa ilustracji i plakatów dla dzieci

Od 25 marca br., na pierwszym piętrze Biblioteki Głównej, zostaną zaprezentowane prace Moniki Urbaniak. Jaworznianka przedstawi nam swój dorobek artystyczny, w skład którego wchodzą ilustracje i plakaty, w większości zdobiące książki dla dzieci oraz promujące spektakle różnych teatrów. Wystawa potrwa do 12 kwietnia. Serdecznie zapraszamy do jej obejrzenia.

Monika Urbaniak to artystka plastyk, która współpracuje między innymi z Wydawnictwem Dreams i Wydawnictwem Bumcykcyk. tworząc okładki oraz ilustracje do książek dla dzieci takich jak: „Malinka Wombat”, „Muzeum rzeczy Jasnomagicznych”. Tworzy również plakaty do spektakli dla dzieci dla Teatru Maska w Rzeszowie i Teatru Baj w Warszawie. Ponadto została nominowana w kategorii Nagroda Specjalna w Konkursie Twórców Teatralnych „Złote Maski 2022” za plakat pt. „Złota” dla Teatru Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana w Będzinie.

25 mar 2024 - 12 kwi 2024