Magia Kolorów 2022. Wystawa pokonkursowa

Tło białe. W lewym górnym rogu plakatu widnieje sztaluga z płótnem. Tekst: Magia Kolorów. Patronat honorowy: Rektor ASP w Katowicach - logotyp ASP; Wicemarszałek Województwa Śląskiego - Logotyp Wicemarszałka; Prezydenta Miasta Jaworzna - logotyp przedstawiający Herb Jaworzna. XII edycja Regionalnego Konkursu Plastycznego dla uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej z województwa Śląskiego. Magia Kolorów 2022. Rok wybitnych polskich kobiet: Marii Grzegorzewskiej, Marii Konopnickiej, Wandy Rutkiewicz. Prezentacja prac konkursowych podczas wystawy: 19.09.2022 r.-12.10.2022 r. Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworznie, Rynek Główny 17; (wernisaż 20.09.2022 r., godz. 10.00 Galeria ExLibris. Po 20.09.2022 r. w internecie na stronie: www.psoni.jaworzno.org.pl. Logotypy: Muzeum Śląskie, Galeria Sztuki Współczesnej BWA w Katowicach, MBP w Jaworznie, Muzeum Miasta Jaworzna, Atelier Kultury, TVP Katowice, Puls Jaworzna, Moje Jaworzno.

Magia Kolorów 2022. Wystawa pokonkursowa

Od 19 września br. biblioteczna Galeriia ExLibris zapełni się pracami uczestników XII edycji Regionalnego Konkursu Plastycznego pt. „Magia Kolorów 2022”. Po dwuletniej przewie, uwarunkowanej pandemią, rywalizacja powróciła do stałych inicjatyw organizowanych w naszym mieście z myślą o osobach z niepełnosprawnościami. Tegoroczne tematy konkursowe związane były z postaciami wybitnych Polek: Marią Grzegorzewską, Marią Konopnicką oraz Wandą Rutkiewicz. Uroczysty wernisaż otwierający ekspozycję odbędzie się 20 września o godz. 10.00 w Bibliotece Głównej. Serdecznie zapraszamy, w imieniu głównego organizatora – Warsztatów Terapii Zajęciowej PSONI w Jaworznie do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu.

Relacja

Sztuce, w różnych jej odsłonach, od najdawniejszych czasów przypisuje się wyjątkową moc terapeutyczną. Szczególnego znaczenia nabiera ona w odniesieniu do tych , którzy z różnych powodów nie potrafią przekazywać swych uczuć, myśli, emocji i przeżyć. Dotyczy to również osób niepełnosprawnych, wśród których są wielkie talenty plastyczne, muzyczne, czy teatralne. Dlatego tak ważne i cenne są inicjatywy wspierające działalność twórczą tej grupy artystów. Jedną z nich jest niewątpliwie Regionalny Konkurs Plastyczny „Magia Kolorów”, którego pomysłodawcą i organizatorem jest jaworznicki Warsztat Terapii Zajęciowej. Finał XII edycji konkursu, odbywającej się pod hasłem „Wybitne Polki: Maria Grzegorzewska, Maria Konopnicka i Wanda Rutkiewicz”, miał miejsce w trakcie uroczystego wernisażu 20 września 2022 r. w Bibliotece Głównej. Laureatom rywalizacji, jak również ich opiekunom, wręczono dyplomy, nagrody i podziękowania.

19 wrz 2022 - 12 paź 2022