Las – wystawa fotografii Juliena Ziemniaka

Tło: szare. W centralnej części plakatu widzimy zdjęcie przestawiające kolorowy las. Fotografia jest lekko rozmyta. Tekst: Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworznie. Las - wystawa fotografii Juliena Ziemniaka. 15.02-10.03.2024. Galeria ExLibris. Logotypy: Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaworznie, miasta Jaworzna.

Las – wystawa fotografii Juliena Ziemniaka

Od 15 lutego br., w bibliotecznej Galerii ExLibris, prezentować będziemy fotografie Juliena Ziemniaka. Artysta przedstawia nam serię zdjęć, których inspiracją jest twórczość kanadyjskiego fotografa Michaela Ortona. „Las” to pierwsza część cyklu pt. „Śladem Ortona po …”, druga zatytułowana „Morze” jest prawie gotowa, a trzecia, niekoniecznie ostatnia, pt. „Miasto” jest w planach. „Śladem Ortona po lesie” to spacer fotograficzny, podczas którego możemy wyciszyć swoje myśli, uspokoić oddech, dopasować tempo kroku do bicia serca. Wystawa potrwa do 10 marca. Serdecznie zapraszamy do jej obejrzenia.

„Przygodę z fotografią zacząłem od zdjęć analogowych. To były czasy! Wychodziłem z ciemni przesiąknięty zapachami wywoływaczy, utrwalaczy i innych środków chemicznych.

Do cyfrowej, tej bezzapachowej, przekonałem się dość późno.
Ulubione tematy? Przyroda: góry, chmury, morze, fale, lasy, łąki, …
Czasem, na chwilę, skusi mnie miasto, ludzie, po czym szybko wracam do lasu”.

Julien Ziemniak

15 lut 2024 - 10 mar 2024