Konkurs Pięknego Czytania Poezji i Prozy Jaworznickich Twórców

Tło: zielone. Grafika: jasnowłosa dziewczynka w okularach, siedzi po turecku i czyta książkę w żółtej okładce. Wokół dziewczynki znajdują się białe kropki, w których umieszczono symbole takie jak: herb Jaworzna, kałamarz z gęsim piórem, maszyna do pisania i otwarta książka. Tekst: Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworznie. Dział Informacji Regionalnej. Konkurs Pięknego Czytania Poezji i Prozy Jaworznickich Twórców. Do udziału zapraszamy uczniów szkół podstawowych. Termin przyjmowania zgłoszeń upływa 30.04.2024r. Występy uczestników oraz rozstrzygnięcie nastąpi 10.05.2024r. Godz. 9:00. Regulamin wraz z kartą zgłoszeń dostępny na stronie internetowej www.biblioteka.jaw.pl. Logo organizatorów: Biblioteki i Jaworzna-źródła energii. Fundatorzy nagród: Grupa Wydawnicza Sonia Draga – Wydawnictwo Debit, Młody Book.

Konkurs Pięknego Czytania Poezji i Prozy Jaworznickich Twórców

Czytanie jest na czasie! A biblioteka to najlepsze miejsce, by czytać, słuchać i dzielić się emocjami płynącymi z lektury. Z okazji zbliżającego się XXI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, bibliotekarki z Działu Informacji Regionalnej zapraszają do udziału w konkursie nieco innym niż wszystkie.

Konkurs Pięknego Czytania Poezji i Prozy Jaworznickich Twórców łączy w sobie wartość jaką niesie za sobą lektura z poszerzeniem wiedzy o twórczości pisarzy i poetów rodem z Jaworzna. Zadaniem konkursowym będzie piękne odczytanie fragmentu lub całości utworu, którego autorem jest jaworznicki pisarz lub poeta. Do rywalizacji zapraszamy dzieci i młodzież ze szkół podstawowych.

Warunkiem uczestnictwa jest dostarczenie Karty Zgłoszenia do 30 kwietnia 2024r, zgodnie z wymogami Regulaminu, który dostępny jest we wszystkich placówkach Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaworznie oraz na stronie www.mbp.jaworzno.pl.

Gala finałowa, w czasie której odbędą się występy uczestników, odbędzie się 10.05.2024r. o godz. 9:00 w audytorium Biblioteki Głównej, w ramach obchodów XXI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek.

10 maj 2024