Jaworzno na starych pocztówkach – Quiz

Na szarym tle umieszczono 4 koła, w których znajdują się fragmenty starych pocztówek. W pierwszym widzimy część Szybu Helena, na który składają się czerwone budynki z niebieskimi dachami. W drugim - dawny Rynek Główny w Jaworznie. Po obu stronach fotografii uwieczniono ówczesne zabudowania, na środku placu stoją ludzie i wozy konne. Na dalszym planie widnieje, otoczony drzewami, kościół Świętego Wojciecha. Dopełnieniem tła pocztówki jest błękitne niebo, pełne białych obłoków. Następne koło przedstawia fragment pocztówki z Hutą Szkła w Szczakowej - zabudowania i trzy kominy zakładu przemysłowego. Ostatnie, czarno-białe zdjęcie, pochodzi z widokówki prezentującej kopalnię „Jan Kanty” z szybem i zabudowaniami przemysłowymi. Tekst: Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworznie, Dział Informacji Regionalnej, Quiz, Jaworzno na starych pocztówkach. Logotypy: Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworznie, 120-lecie nadania praw miejskich Jaworzna oraz Jaworzno: źródło energii.

Jaworzno na starych pocztówkach – Quiz

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworznie w ramach obchodów jubileuszu 120–lecia nadania praw miejskich miastu Jaworznu serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w quizie „Jaworzno na starych pocztówkach” zgadnij co przedstawiają pocztówki z dawnych czasów i poznaj cząstkę historii naszego miasta.

Opis alternatywny quizu.

21 - 31 lip 2021