II Konferencja Naukowa „Autyzm. Jak rozumieć? Jak pomagać?”

Tło: białe. U góry umieszczono dwa trójkątne pola, w różnych odcieniach niebieskiego, które zdobią fragmenty puzzli rozrzuconych w nieładzie. Tekst: Szkoła Podstawowa nr 4 im. Mickiewicza w Jaworznie wraz ze współorganizatorami zaprasza na drugą konferencję naukową objętą honorowym patronatem Prezydenta Miasta Jaworzna. Tytuł: Autyzm. Jak rozumieć? Jak pomagać?. Termin: 19.04.2023, od 11:30 do 14:00. Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworznie. Rejestracja na konferencje poprzez link przesłany do szkół podstawowych. Logo: Szkoła Podstawowa nr 4 w Jaworznie, Województwo Śląskie, Metis: uczymy, jak się uczyć, Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworznie, Miasto Jaworzno, Jaworzno – źródło energii. Regionalny Ośrodek Metodyczno-Edukacyjny Metis w Katowicach jest jednostką organizacyjną Samorządu Województwa Śląskiego."

II Konferencja Naukowa „Autyzm. Jak rozumieć? Jak pomagać?”

Serdecznie zapraszamy nauczycieli szkół podstawowych w Jaworznie do udziału w II Konferencji Naukowej pt. „Autyzm. Jak rozumieć? Jak pomagać?”, która odbędzie się 19 kwietnia 2023 r. w godzinach od 11.30 do 14.00 w Bibliotece Głównej. Wydarzenie zostało objęte Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Jaworzna.
Tematem przewodnim wydarzenia będą sposoby wsparcia osób ze spektrum. Konferencja organizowana jest przez Szkołę Podstawową nr 4 im. A. Mickiewicza w Jaworznie we współpracy z Regionalnym Ośrodkiem Metodyczno-Edukacyjnym Metis w Katowicach, Miejską Biblioteką Publiczną w Jaworznie oraz Urzędem Miejskim w Jaworznie.
Zgłoszenia możliwe są poprzez link przesłany do szkół. Dokładne informacje znajdują się również na stronie Regionalnego Ośrodka Metodyczno-Edukacyjnego Metis w Katowicach.

Plan konferencji

11:30 – 11:45 Uroczyste otwarcie konferencji – mgr Beata Kadela Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 im. A. Mickiewicza w Jaworznie.
11:45 – 12:15 „Różne oblicza rodziny dziecka z SPE” – Aleksandra Kruszyńska, wicedyrektor ROME-Metis w Katowicach
12:15 -12:45 „Współpraca rodzica dziecka z autyzmem ze szkołą i nauczycielem wspomagającym” – Aleksandra Boruta- Król, Anna Pawłowska, nauczyciel – konsultant ROME- Metis w Katowicach nauczyciel – konsultant ROME- Metis w Katowicach
12:45 -13:15 Przerwa. Oglądanie wystawy prac II Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego: „Autyzm: Czy rozumiem? Czy pomagam?”
13:15 -13:45 „Szkoła dla ASA, szkołą przyjazną dla wszystkich” – Katarzyna Niemotko – specjalista ROME- Metis w Katowicach
13:45 -14:00 Zamknięcie konferencji i podziękowania.

19 kwi 2023