Historia Mówiona – wywiad z Urszulą Kępką

Tło: pomarańczowe, z dużym mikrofonem umieszczonym w centrum plakatu. Tekst: Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworznie. Dział Informacji Regionalnej. Historia Mówiona. Wywiad z Urszulą Kępką. Logo: biblioteki i Jaworzna – źródła energii.

Historia Mówiona – wywiad z Urszulą Kępką

Mikołajki to dla najmłodszych dzień dostawania prezentów, a dla dorosłych czas dawania i cieszenia się zachwytem dzieci. Z tej okazji bibliotekarze z Działu Informacji Regionalnej przygotowali dla dorosłych czytelników prezent – niematerialny, lecz bardzo ciekawy. Jest nim wywiad z cyklu Historia Mówiona z poetką Urszulą Kępką, która opowiada o swoim życiu, procesie tworzenia optymistycznych wierszyków dla dzieci, a także porównuje obecne Jaworzno, z miastem ze swoich wspomnień. Dla rodziców potrzebujących inspiracji w doborze lektur dla pociech w wieku przedszkolnym znajdzie się również fragment, w którym Urszula Kępka opowiada o własnej książce oraz zdradza ulubionych autorów piszących zarówno dla starszych i młodszych odbiorców. Zapraszamy do wysłuchania nagrania.

Transkrypcja

07 gru 2022