Gra sportowo-intelektualna pt. „Siłka dla mózgu”

Tło: szare. Grafika: 1. trzy ramki z tekstem - jedna pomarańczowa, druga zielona, trzecia czarna. 2. Grafika przedstawiająca trzy małe mózgi ze sztangami, naprzeciwko duży mózg ze sztangą. Tekst: Energia Słowa. Posadź słowo w Bibliotece. Terenowa gra sportowo-intelektualna dla dzieci Siłka dla mózgu. Prowadzący: Robert Gortat – bokser, sędzia, trener. Termin: 13 października, godz. 9.00. Miejsce: Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworznie, Rynek Główny 17. Zapisy na warsztaty w Czytelni Naukowej (tel: 32 751 91 92, nr wewnętrzny: 2 223). Poniżej zamieszczono logo Ministerstwa z dopiskiem: Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Organizatorzy: MBP Jaworzno, Jaworzno-źródło energii. Patroni Medialni: Puls Jaworzna, Extra Jaworzno, sbp.pl, radio eM, Gazeta Jaworznicka, Żółty Jeż.

Gra sportowo-intelektualna pt. „Siłka dla mózgu”

W ramach projektu „Energia słowa” serdecznie zapraszamy dzieci na grę sportowo-intelektualną przygotowaną w ramach cyklu POSADŹ SŁOWO.
Gra ma na celu popularyzowanie wśród dzieci starożytnego hasła „W zdrowym ciele, zdrowy duch”, a poprowadzi ją bokser i sędzia, założyciel „Akademii boksu”, Robert Gortat. Zadaniem graczy będzie wykonanie określonych zadań sportowych i umysłowych i zdobycie jak największej liczby punktów. Zwycięzcy otrzymają nagrody książkowe, a wszyscy uczestnicy gry materiały promujące projekt „Energia słowa”.

Gra odbędzie się 13 października, o godz. 9.00. Zapisy przyjmowane są w Czytelni Naukowej i pod nr tel. 32 751-91-92 wew. 2 223. Ilość miejsc ograniczona.
Zapraszamy serdecznie!

Relacja

W ramach projektu „Energia słowa”, w cyklu POSADŹ SŁOWO, odbyła się terenowa gra sportowo-intelektualna SIŁKA DLA MÓZGU. Grę poprowadził bokser i sędzia, założyciel „Akademii boksu Roberta Gortata”, Robert Gortat. W grze wzięło udział ponad dwadzieścioro dzieci, które rzucały do celu, podbijały piłeczki do ping-ponga, biegały slalomem, skakały w dal, a między tymi zadaniami sportowymi rozwiązywały zagadki logiczne, rebusy, testy na spostrzegawczość czy ćwiczyły liczenie w pamięci. Wszystkie te czynności były wykonywane nie tylko na punkty, ale i na czas. Duch współzawodnictwa szybko wstąpił w uczestników i gra wywoływała wiele emocji. Zwycięzcy (pięć pierwszych miejsc) otrzymali nagrody książkowe (pakiety), a wszyscy uczestnicy gry materiały promujące projekt „Energia słowa” (plecak, kubek, zakładkę) oraz dyplomy.
Dzieci, wbrew powszechnej opinii dorosłych, że interesuje je tylko ekran komputera czy telefonu, bardzo chętnie wykonywały zarówno ćwiczenia fizyczne, jak i umysłowe.
Ponad dwie godziny spędzone w ruchu na świeżym powietrzu i wysiłku intelektualnym bardzo się wszystkim podobały i pojawiły się głosy, żeby częściej takie gry organizować.
Gra odbyła się 13 października, o godz. 9.00 na terenie przyległym do biblioteki.

13 paź 2022