Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych oraz Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną

Tło: beżowe. W centrum umieszczono pomarańczowo-różową szachownicę złożoną z czterech pól wypełnionych kolorowymi grafikami: 1. Ciemnowłosa kobieta bez rąk, stoi przed sztalugą i maluje obraz, trzymając pędzel w ustach. 2. Długowłosa kobieta w ciemnych okularach spaceruje, prowadzona przez dużego brązowego psa przewodnika. 3. Przy stole, na którym stoi laptop, pracuje czarnowłosa kobieta siedząca na wózku. 4. Dwaj mężczyźni siedzą na ławce i prowadzą konwersację przy użyciu języka migowego. Tekst: Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworznie. Dział informacji Regionalnej. Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych. Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. QUIZ. Logo biblioteki oraz Jaworzna – źródła energii.

Drodzy Czytelnicy, przez kilka ostatnich miesięcy na bibliotecznej stronie ukazywały się quizy, które pomagały Wam sprawdzić i poszerzyć wiedzę o osobach z niepełnosprawnościami. Mamy nadzieję, że udział w tych krótkich zabawach utwierdził Was w przekonaniu, że inne nie znaczy gorsze, a napotykanie przeszkód w życiu codziennym wcale nie oznacza, że jest się mniej wartościowym człowiekiem, przyjacielem lub pracownikiem. Ta świadomość jest ważna, gdyż postrzeganie osób niepełnosprawnych wyłącznie przez pryzmat ich dysfunkcji prowadzi do dyskryminacji, której za wszelką cenę powinniśmy unikać. Dziś obchodzimy podwójne święto: Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych oraz Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Dzisiejszy quiz, stanowiący zwieńczenie całego cyklu, zostanie poświęcony różnym rodzajom niepełnosprawności, w tym oczywiście tej intelektualnej. Życzymy miłej zabawy!

Tagi:

27 kwi 2022 - 14 maj 2022