„Dwukropek Szymborskiej” – spektakl poetycko-muzyczny Dominiki Ostałowskiej i Ygora Przebindowskiego

Na szarym tle czarny napis: Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworznie, poniżej z szarych liter z motywem kropek napis: Dwukropek Szymborskiej, spektakl poetycko-muzyczny Ygora Przebindowskiego i Dominiki Ostałowskiej, nazwiska artystów umieszczone są wokół ich zdjęć w kształcie kółek symbolizujących kropki, 5 marca 2024, godzina 17:00. Wejściówki do obioru w Puncie Informacji Turystycznej (Biblioteka Główna), od 28 lutego. Na białym dolnym pasku logotypy: MBP w Jaworznie i Jaworzna Miasta Energii.

Fotorelacja

5 marca, tuż przed Dniem Kobiet, odbył się w naszej bibliotece niezwykły wieczór z udziałem Dominiki Ostałowskiej i Ygora Przebindowskiego. Program spotkania powstał w oparciu o twórczość wybitnej polskiej poetki – Wisławy Szymborskiej. Punktem wyjścia do literackiej podróży przez dorobek Noblistki były dla artystów wiersze z tomu „Dwukropek”. Wśród przypomnianych utworów, wspaniale zinterpretowanych i zestawionych przez aktorkę, tak by, choć niezależne, tworzyły spójną opowieść, zgodną z rytmem i etapami życia, pojawiły się m.in.: „Trochę o duszy”, „Sto pociech” , „Koniec i początek”, „Pierwsza fotografia Hitlera”, „Atlantyda”, „Utopia”. Słowo dopełnione zostało muzyką, skomponowaną i wykonaną przez Ygora Przebindowskiego.

Tagi:

05 mar 2024