Dekalog. Prawo moralne a wolność – wykład ks. dr. Lucjana Bielasa

W centralnej części ustawione w rzędach szablony postaci ludzkich. Powyżej napis: Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworznie, Dekalog. Prawo moralne a wolność. Poniżej grafiki dopisek: wykład księdza doktora Lucjana Bielasa, dwunasty kwietnia 2024 roku, godzina 17:00. Na dole logotypy: MBP w Jaworznie i Jaworzna - Miasta energii.

Dekalog. Prawo moralne a wolność – wykład ks. dr. Lucjana Bielasa

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworznie zaprasza, 12 kwietnia 2024 r. o godz. 17.00, na wykład ks. dr. Lucjana Bielasa, inaugurujący nowy cykl poświęcony Dekalogowi. Podczas pierwszego spotkania, zatytułowanego „Prawo moralne a wolność”, m.in. porównane zostaną różne teksty starożytne, w tym 42 zaprzeczenia bogini Maat (zwane spowiedzią negatywną), należące do Księgi umarłych oraz biblijne zapisy pochodzące z dwóch, starotestamentowych Ksiąg – Wyjścia i Powtórzonego Prawa.
Prelekcje odbywać się będą w Audytorium Biblioteki Głównej.

Tagi:

12 kwi 2024