Biblioteka w Jaworznie Nowe Projekty!

Tło: białe, ozdobione zielonymi akcentami w kształcie: saksofonu, żarówki, ołówka, wzoru plastra miodu oraz otwartej książki. Grafika: budynek Biblioteki Głównej widoczny od strony rynku. Czerwone ceglane kolumny stanowią uzupełnienie dla nowoczesnych przeszklonych ścian, a przestrzeń Galerii ExLibris odznacza się pełnym przeszkleniem oraz owalnym kształtem. Tekst: Biblioteka w Jaworznie – Nowe projekty! ”Dialogi – między dźwiękiem a słowem: Jazz i Literatura”, „Energia Biblioteki”, „Książka – mocne wsparcie”. Dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Gminy Miasta Jaworzna. Logo: MBP Jaworzno oraz Jaworzna - źródła energii.

Biblioteka w Jaworznie Nowe Projekty!

Jubileuszowy rok naszej instytucji, zapowiada się spektakularnie. 75-lecie obchodzić będziemy z prawdziwym przytupem. Miło nam poinformować, że napisane i zgłoszone przez nas projekty uzyskały wsparcie ze strony Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, dzięki czemu będziemy mogli już wkrótce przystąpić do realizacji następujących przedsięwzięć:

W ramach programu Promocja czytelnictwa:

„Dialogi – między dźwiękiem a słowem: Jazz i Literatura”
Propozycja wydarzeń kulturalnych dla szerokiego grona odbiorców. Projekt zakłada organizację trzech cykli warsztatowo-poznawczych pn.: TRZEJ MISTRZOWIE. DIALOGI I SPORY NIE TYLKO LITERACKIE; LITERA I NUTA. SPOTKANIA W KRĘGU JAZZU I LITERATURY; ZWROTKA I REFREN: SPOTKANIA ARTYSTYCZNE oraz finału w postaci wydarzeń autorskich i aktorskich, inspirowanych literaturą i jazzem oraz twórczością patronów 2024 r. Celem projektu jest promocja czytelnictwa, utrwalanie tożsamości lokalnej i narodowej, podnoszenie kompetencji i rozbudzanie potrzeb kulturalnych, wzmacnianie pozytywnego obrazu aktywności wynikającej z czytania książek i słuchania muzyki.

W ramach programu Partnerstwo dla książki:

„Energia Biblioteki”
Innowacyjny projekt służący wspieraniu czytelnictwa, edukacji, w tym regionalnej, zdrowego stylu życia, ekologii, a także rozwojowi kultury, zachowaniu dziedzictwa i tożsamości lokalnej. Zakłada realizację trzech cykli warsztatowo-poznawczych i artystycznych pn. ENERGIA WIEDZY; ENERGIA KULTURY; ENERGIA ROZRYWKI, a także wernisażu ZNAMY SIĘ Z BLISKA, stanowiącego podsumowanie projektu. Program adresujemy do mieszkańców Jaworzna i okolic. Celem projektu jest wzmocnienie funkcji biblioteki, rozszerzenie zakresu usług animujących kulturę i aktywizujących społeczność lokalną.

„Książka – mocne wsparcie”
Nowatorska inicjatywa naszej instytucji, odpowiadająca na zgłaszaną potrzebę spotkań i zajęć z psychologami, realizowana w oparciu o tematycznie dobrane książki. Projekt na bazie aktywności animujących czytelnictwo, ma na celu podniesienie kompetencji kulturowych uczestników, w tym bibliotekarzy i kreowania biblioteki jako miejsca zaufania społecznego, dającego wsparcie. Obejmie trzy cykle warsztatów: dla dzieci i młodzieży WSPIERAM SIEBIE – WSPIERAM ŚWIAT, dla nauczycieli i bibliotekarzy WSPIERAM MŁODYCH – WSPIERAM SIEBIE, dla seniorów BĄDŹ BLISKO Z WNUKAMI. Projekt podsumujemy: spektaklem dla dzieci i młodzieży GRAMY DLA CIEBIE; wykładem specjalisty dla dorosłych POMAGAM – ZNAM METODY; dla wszystkich WYSTAWĄ KSIĄŻKI WSPIERAJĄCEJ.

05 kwi 2024 - 15 gru 2024
Trwające...