Biblioteka – I miejsce

Od góry, w rogach logotypy: po lewej stronie MBP w Jaworznie, po prawej Jaworzna - Miasta Energii. Poniżej duże zdjęcie przeszklonego budynku Biblioteki Głównej. W drugiej części, na zielonym tle napis: Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworznie na I miejscu w rankingu powiatów grodzkich. Dziękujemy!

Biblioteka – I miejsce

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworznie kolejny raz zajęła I miejsce w podsumowaniu działalności książnic w naszym województwie, przygotowanym przez Bibliotekę Śląską.

Przy ocenie brane były pod uwagę takie wskaźniki jak: liczba czytelników i udostepnień, liczba zakupionych książek ze środków samorządowych oraz liczba woluminów zgromadzonych w całej sieci bibliotecznej.

Jaworznicka książnica posiada zasób liczący 431 516 woluminów, dzięki czemu nadal jest Iiderką w kategorii najzasobniejszych księgozbiorów w przeliczeniu na 100 mieszkańców. Atrakcyjność oferty zaowocowała również pierwszą lokatą w zakresie liczby udostępnień. Wynik ten jest tym bardziej satysfakcjonujący, że Biblioteka Główna w 2023 r. była przez ponad sześć miesięcy nieczynna z powodu modernizacji obiektu.

Bardzo dziękujemy wszystkim Czytelnikom oraz sympatykom za wsparcie i obecność w bibliotece!

Tagi:

08 - 19 maj 2024