Lotne zabarwienia – wystawa zbiorowa członków STK w Jaworznie

Tło: biało-szare. Gdzieniegdzie widać ślady odbitych, ludzkich dłoni. Dłonie mają różne kolory. Tekst: Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworznie Lotne zabarwienia wystawa zbiorowa członków Stowarzyszenia Twórców Kultury w Jaworznie 12.06-05.07.2024 wernisaż 13 czerwca 2024 r. godz. 17.00 Galeria ExLibris. Logotypy: MBP w Jaworznie, miasta Jaworzna, STK w Jaworznie.

Lotne zabarwienia – wystawa zbiorowa członków STK w Jaworznie

Relacja

Wśród wielu instytucji, podmiotów, z którymi współpracuje Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworznie, szczególne miejsce zajmuje Stowarzyszenie Twórców Kultury w Jaworznie. Ta wyjątkowa relacja wynika nie tylko z łączących nas celów oraz obustronnych chęci współdziałania na rzecz lokalnej społeczności, ale także z faktu, że jest to jedna z najmocniejszych i najdłużej trwających więzi. W czwartek 13 czerwca 2024 r. w bibliotecznej Galerii ExLibris odbył się uroczysty wernisaż otwierający nową wystawę członków STK pn. Lotne zabarwienia. Ekspozycja, składająca się z kilkudziesięciu prac, to piękna podróż przez różnorodne dziedziny sztuk plastycznych oraz rękodzieła. Swoje uznanie względem Twórców i ich działalności na rzecz upowszechniania kultury w mieście wyraził, w trakcie spotkania, Prezes STK Jacek Maliszczak. Wystawa potrwa do 5 lipca br.

Wykaz artystów prezentujących swoje prace:

Anna Kłosowicz – haft krzyżykowy

Krystyna Kłosowicz – haft cieniowany malarski