Jesienna Akademia Kobiecości

Tło: kremowe, po lewej i po prawej stronie umieszczono jesienne liście. Tekst: Jesienna Akademia Kobiecości. 27.10.2022 godz. 17.00. Biblioteka Miejska Jaworzno. W głowie się nie mieści. Jak radzić sobie z bólami głowy, szyi i stresem. Jakub Materla. Logo Biblioteki.

Jesienna Akademia Kobiecości

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworznie serdecznie zaprasza, 27 października br. o godz. 17.00, na kolejne spotkanie z cyklu „Jesienna Akademia Kobiecości”. Tematyka warsztatu skoncentrowana będzie na bólach głowy, szyi i stresie. O tym co łączy te zagadnienia, gdzie jest ich źródło oraz jakie rozwiązania podaje medycyna i praktyka terapeutyczna, opowie zgromadzonym Jakub Materla. Prowadzący postara się również odpowiedzieć na następujące pytania: Tabletka na ból – czy to dobre i jedyne wyjście?; Jak układ hormonalny odpowiada na stres i bóle szyi?; jak wiele jest w stanie zdziałać ruch i trening?; U jakiego specjalisty szukać pomocy? Serdecznie zapraszamy. Wstęp wolny.

Jakub Materla, trener medyczny, rehabilitant, terapeuta ruchowy, student fizjoterapii, szkoleniowiec.

Relacja:

O bólach głowy, w szczególności tych mających charakter przewlekły oraz związanych z nadużywaniem leków , dyskutowano w trakcie kolejnego spotkania z cyklu „Jesienna Akademia Kobiecości”. Prowadzący zajęcia – Jakub Materla, przekonywał uczestników, żeby zamiast kolejnej tabletki spróbować łagodzić nasze dolegliwości za pomocą innych, alternatywnych sposobów. Najważniejszym z nich jest zapewnienie organizmowi właściwych warunków do autoregulacji, czemu sprzyja odpowiedni wypoczynek, nawodnienie, dieta, techniki relaksacyjne, a przede wszystkim ruch, który ma zbawienny wpływ nie tylko na naszą kondycję fizyczną, ale również dobre samopoczucie psychiczne. W trakcie wydarzenia rozmawiano także o bólach szyi oraz stresie, który skutkuje nie tylko obniżonym nastrojem, ale również, ze względu na zaburzanie funkcjonowania ludzkich układów, zwiększoną predyspozycją do chorób.

27 paź 2022