BEZGŁOWY MYŚLICIEL – wystawa rysunku Marty Skubis

Tło kremowe. W centralnej części plakatu widzimy rysunek, przedstawiający męską twarz - prawa połowa jest biała, z zarysowanym okiem, linią ust i nosa, lewa jest czarna, zlewająca się w całość, za wyjątkiem jednej asymetrycznej dziury, ulokowanej w okolicy nosa i warg. Zamiast typowego wierzchołka głowy widzimy rozchodzące się od czoła wywijasy. Elementem dekoracyjnym plakatu są, biegnące od lewej , górnej części plakatu w dół, stonowane, pod względem kolorystycznym, paski. Tekst: Bezgłowy Myśliciel, wystawa prac Marty Skubis, 09-29.07.2024, wernisaż 13.07 godz. 12.00. Logotypy: MBP w Jaworznie, miasta Jaworzna.

BEZGŁOWY MYŚLICIEL – wystawa rysunku Marty Skubis

Jestem kim jestem.

Niepojęty przypadek

jak każdy przypadek.”

Wisława Szymborska – „W zatrzęsieniu”

Marta – niespokojny duch, bez przerwy analizuje i myśli o rzeczach ważnych, ważniejszych i nieistotnych. Wynikiem tej nieustannej gonitwy myśli jest twórczość plastyczna, którą będą Państwo mogli zobaczyć na wystawie odbywającej się dniach 09.07-29.07.2024 w bibliotecznej Galerii ExLibris. Większość prac zainspirowana jest przemyśleniami i emocjami autorki, która ma nadzieję, że każdy z Państwa zdoła odnaleźć w jej rysunkach papierową cząstkę siebie.

Prywatnie fascynuje ją stand-up, będący tematem jej pracy licencjackiej, którą usilnie stara się skończyć. Ostatecznie, jak mówi, „najważniejsze w życiu jest poczucie humoru”.

Wernisaż uroczyście otwierający ekspozycję odbędzie się 13 lipca br. o godz. 12.00. Serdecznie zapraszamy.

Bezgłowy myśliciel – wystawa prac Marty Skubis

Jest młoda, zdolna, cechuje ją wyjątkowe poczucie humoru, kreatywność i indywidualizm, który dostrzeżemy nie tylko w tworzonych przez nią pracach. Marta Skubis – bo o niej mowa była bohaterką i gościem honorowym sobotniego wydarzenia w Galerii ExLibris. 13 lipca br. odbył się w Bibliotece Głównej wernisaż uroczyście otwierający wystawę jej rysunku pt. „Bezgłowy myśliciel”. To pierwsza tak duża prezentacja twórczości, młodej ale jakże uzdolnionej jaworznianki, która za pośrednictwem naszej Galerii dzieli się z mieszkańcami miasta swoją pasją i artystycznymi spostrzeżeniami. Pani Marta obecnie studiuje filologię angielską na Uniwersytecie Ignatianum w Krakowie. Lubi rysować, słuchać muzyki, czytać książki, ale przede wszystkim uwielbia poznawać nowych ludzi. Do sięgnięcia po ołówek zainspirowała ją mama, a swój warsztat szlifowała na dodatkowych zajęciach z rysunku. Prezentowane na wystawie prace w większości przedstawiają ludzkie twarze. Te wyjątkowe portrety, często o nietypowym ukazaniu postaci, budzą refleksje i przyciągają uwagę widzów. Spośród nich sporą grupę stanowią grafiki, charakteryzujące się odwagą w używaniu barw. Ekspozycja potrwa do 29 lipca. Zachęcamy do jej obejrzenia.

09 - 29 lip 2024