Wszyscy jesteśmy sobie potrzebni – zajęcia biblioterapeutyczne

Tło: szare. Na plakacie, w różnych miejscach, umieszczone zostały znaki graficzne przedstawiające: zieloną tarczę z krzyżykiem w środku, czerwony krzyż oraz ślimaka z zieloną książką na głowie. Tekst: Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworznie Biblioteczny slow, biblioterapia, 5 marca 2024 r. godz. 10.00 Filia Bory. Projekt „Biblioteczny SLOW" jest współfinansowany ze środków z budżetu gminy, pochodzących z wpływów z opłat za zezwolenia na sprzedaż napojów alkoholowych. Projekt jest częścią działań lokalnej kampanii "JAWORZNO wolne od uzależnień". Logotypy: MBP w Jaworznie, miasta Jaworzna, Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Jaworznie.

Wszyscy jesteśmy sobie potrzebni – zajęcia biblioterapeutyczne

Fotorelacja

Uczestnicy zajęć, zatytułowanych „Wszyscy jesteśmy sobie potrzebni”, zorganizowanych 5 marca w Filii Bory, wysłuchali historii „Orkiestra krowy Zosi”, autorstwa Geoffroya de Pennarta, która była punktem wyjścia do dyskusji na temat nietolerancji oraz wykluczenia społecznego. W części warsztatowej uczniowie tworzyli prace plastyczne. Wspólne działanie miało na celu uświadomienie, że każdy z nich wnosi coś nowego, zarówno do projektu jak i do funkcjonowania grupy. Zajęcia zostały przeprowadzone w oparciu o scenariusz Małgorzaty Kędziorskiej.
Wydarzenie zorganizowano w ramach projektu „Biblioteczny SLOW”, współfinansowanego ze środków z budżetu gminy, pochodzących z wpływów z opłat za zezwolenia na sprzedaż napojów alkoholowych. Projekt jest częścią działań lokalnej kampanii „JAWORZNO wolne od uzależnień”.

05 mar 2024