WSPIERAM SIEBIE – WSPIERAM ŚWIAT

Plakat ma ciemnopomarańczowe tło i czarne oraz białe napisy. U góry: Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworznie oraz rysunek uśmiechniętego człowieka obejmującego kilka tomów większych od niego książek, niżej nazwa projektu KSIĄŻKA – MOCNE WSPARCIE i kolejno w dół następujące informacje: warsztaty dla dzieci i młodzieży, tytuł warsztatów dla grup dzieci: moje mocne i słabe strony. Rozpoznanie. warsztaty dla dzieci w wieku 9-11 lat grupa zorganizowana. Daty: 20.05.2024 godzina 9.00, 24.05.2024 godzina 13.00, 7.06.2024 godzina 13.00. Tytuł warsztatów dla grup młodzieży młodszej JAK POMAGAĆ? MOJE GRANICE I GRANICE INNYCH warsztaty dla młodszej młodzieży 12-15 lat grupa zorganizowana. Daty: 17.05.2024, godzina 13.00, 27.05.2024, godzina 9.00, 3.06.2024, godzina 9.00. W niebieskiej ramce tekst: prow. Magdalena Dziedziak-Wawro psycholog, coach, pasjonatka psychologii pozytywne. Obok zdjęcie portretowe blondynki w średnim wieku, w niebieskim swetrze. Poniżej: Miejsce: Biblioteka Główna, Rynek Główny 17. Na dole plakatu na białym tel pasek z logotypem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz logotypy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaworznie, miasta Jaworzna, gazety PULS Jaworzna, extra oraz Fundacji Powszechnego Czytania wraz z Ratownicy Czytelnictwa.

WSPIERAM SIEBIE – WSPIERAM ŚWIAT

Projekt KSIĄŻKA – MOCNE WSPARCIE dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.
Realizację projektu rozpoczynamy od warsztatów dla dzieci i młodszej młodzieży, przygotowanych w ramach cyklu I , pt. WSPIERAM SIEBIE – WSPIERAM ŚWIAT.
W oparciu o dobrane tematycznie książki, dzieci i młodsza młodzież, pod okiem psycholog Magdaleny Dziedziak-Wawro, popracują nad rozwojem osobistym. Uczestnicy młodszych grup przyjrzą się sobie w kontekście umiejętności, które przychodzą im łatwo oraz tych, które są dla nich trudne, albo wręcz nieosiągalne. Zastanowią się, jak mogą wykorzystać swój potencjał, jak pracować nad jego powiększeniem i jak nauczyć się pięknie rezygnować, gdy coś przekracza ich możliwości.
Grupy młodzieży młodszej zastanowią się jak skutecznie pomagać oraz jak stawiać granice sobie
i innym, by czuć się bezpiecznie, a także zachowywać dobre relacje z otoczeniem.

Zapraszamy grupy zorganizowane:
Grupy dzieci: 20 maja, godz. 9.00; 24 maja, godz 13.00; 7 czerwca, godz. 13.00;
Grupy młodzieży młodszej: 17 maja, godz. 13.00; 27 maja, godz. 9.00, 3 czerwca, godz. 9.00.
Zajęcia odbędą się w gmachu Biblioteki Głównej w Jaworznie, Rynek Główny 17.

Informacje na temat warsztatów można uzyskać w Czytelni Naukowej i Czasopism oraz pod nr tel. 32 751 91 92 wew. 2 223.
Projekt KSIĄŻKA – MOCNE WSPARCIE dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Relacja

Między 17 maja a 7 czerwca br. w naszej bibliotece, w ramach cyklu I projektu KSIĄŻKA – MOCNE WSPARCIE, odbyły się warsztaty dla dzieci i młodszej młodzieży, zrealizowane przez panią psycholog Magdalenę Dziedziak-Wawro.

Obydwie grupy podczas zabaw, rozmów oraz słuchania czytanych przez prowadzącą, i autorkę jednocześnie, fragmentów książki „Alfabet szczęścia z coachingiem w tle i kotem na kolanach”, pracowały nad rozwojem osobistym. Uczestnicy mieli okazję przyjrzeć się sobie w kontekście posiadanych mocy i słabości (dzieci) oraz w kontekście pomagania, a także stawiania granic sobie
i innym (młodsza młodzież). Uczestnicy wszystkich 6 grup byli podczas warsztatów bardzo aktywni, chętnie opowiadali o swoich kłopotach, a także o sukcesach, głośno zastanawiali się nad stawianymi im pytaniami, większość z nich po raz pierwszy miała kontakt z pracą wglądową, której efektem bardzo często jest poszerzenie i/lub zmiana perspektywy postrzegania danego problemu oraz swojej osoby w podejmowanym temacie.

17 maj 2024 - 07 cze 2024