Warsztaty literackie Hałyny Tkaczuk

Plakat ma niebieskie tło, u góry napis Miejska Biblioteka Publiczna, poniżej zdjęcie portretowe Hałyny Tkaczuk, młodej kobiety, około trzydziestoletniej, w niebieskiej bluzce w białe kropki, w krótko obciętych rudych włosach. Obok umieszczone są zdjęcia okładek jej książek. Poniżej napis Zapraszamy serdecznie na warsztaty literackie, które poprowadzi ukraińska pisarka dla dzieci i młodzieży Hałyna Tkaczuk, 22 listopada 2022 r., o godz. 13.00 i 16.00. Warsztaty są przeznaczone dla dzieci w wieku 8-13 lat. Zapisy pod numerem telefonu 503 094 507, albo w Bibliotece Głównej. Biblioteka Główna, Rynek Główny 17, wstęp wolny, spotkanie w języku ukraińskim. W dolnym prawym rogu logo Miejskiej Biblioteki Publicznej oraz miasta Jaworzna.

Warsztaty literackie Hałyny Tkaczuk

Майстер-класи відбудуться 22 листопада 2022 року, початок о 13.00 та 16.00, проведе їх Галина Ткачук – українська дитяча та підліткова письменниця.

Щиро запрошуємо на літературні майстер-класи під назвою “Створюємо історії за допомогою карткової гри «Написатор».

Майстер-класи розраховані на дітей віком 8-13 років, максимальна кількість учасників – 15 осіб.

Гру «Написатор» створила творча група дітей та підлітків «Написатор» під керівництвом письменниці Галини Ткачук з метою вигадування та написання чудових історій.

Гра розвиває розуміння побудови оповідання, його основних елементів. Під час гри ведуча ініціює неформальну дискусію щодо таких літературних категорій, як головний герой та його мотивація, час і місце дії, елементи сюжету, побудова описів, представлення почуттів у літературних творах тощо.

Запис на майстер-класи за телефоном 503 094 507, або в Головній бібліотеці.

Warsztaty odbędą się 22 listopada 2022r., o godz. 13.00 I 16.00,
a poprowadzi je ukraińska pisarka dla dzieci i młodzieży Hałyna Tkaczuk.

Zapraszamy serdecznie na warsztaty literackie pt. Tworzymy historie za pomocą gry karcianej „Написатор” (Napysator).

Warsztaty są przeznaczone dla dzieci w wieku 8 -13 lat, maksymalna liczba uczestników 15 osób.

Grę „Написатор” (Napysator) stworzyła kreatywna grupa dzieci i nastolatków „Написатор” pod kierownictwem pisarki Hałyny Tkaczuk w celu wymyślania i pisania pięknych historii.

Gra rozwija zrozumienie struktury opowiadania, jego głównych elementów. W trakcie gry prowadzący inicjuje nieformalną dyskusję na temat takich kategorii literackich, jak główny bohater i jego motywacja, czas i miejsce akcji, elementy fabuły, konstruowanie opisów, przedstawianie uczuć w utworach literackich itp.

22 lis 2022