Ty a substancje psychoaktywne. Warsztaty

Tło: czarne. W lewym górnym rogu kolorowy obrazek przedstawiający dużą fiolkę z lekami, obok niej stoją dwie postaci. Na dole plakatu grafika prezentująca mężczyznę siedzącego przy biurku, dużą strzykawkę oraz trupią czaszkę. Tekst: Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworznie Warsztaty profilaktyczne: 28.10.2022 godz. 9.30 Ty a substancje psychoaktywne – narkotyki, dopalacze, leki 28.10.2022 godz. 11.00 Alkohol, prowadzenie: Dariusz Pietrek – Śląskie Centrum Profilaktyki. Warsztaty zorganizowane zostaną w ramach projektu „Zmieniamy świat jak Ignacy Łukasiewicz” współfinansowanego ze środków z budżetu gminy, pochodzących z wpływów z opłat za zezwolenia na sprzedaż napojów alkoholowych. Projekt jest częścią działań lokalnej kampanii „Jaworzno mówi STOP cyberprzemocy”. Logotypu: Biblioteki, GKRPA oraz miasta Jaworzna.

Ty a substancje psychoaktywne. Warsztaty

Tematyka uzależnień wśród młodych ludzi jest stale obecna w społecznej dyskusji. Nadużywanie alkoholu, substancji psychoaktywnych, leków oraz nowoczesnych technologii, w tym mas mediów, stała się istotnym problemem współczesnego świata. Z badań nad zjawiskiem wynika, że działania profilaktyczne w tym zakresie są konieczne i powinny być prowadzone w sposób świadomy i systematyczny. Z tych względów jaworznicka Biblioteka od wielu lat zaangażowana jest w akcje, wspierające dzieci i młodzież w trudnej drodze ku dorosłości. 28 października 2022 r. w Bibliotece Głównej odbędą się warsztaty, w trakcie których dyskutować będziemy o tym, jak substancje psychoaktywne wpływają na ludzki organizm oraz na czym polega uzależnienie. Zaprezentowane zostaną również techniki radzenia sobie w sytuacjach trudnych. Zajęcia poprowadzi Dariusz Pietrek ze Śląskiego Centrum Profilaktyki.

Warsztaty zorganizowane będą w ramach projektu „Zmieniamy świat jak Ignacy Łukasiewicz” współfinansowanego ze środków z budżetu gminy, pochodzących z wpływów z opłat za zezwolenia na sprzedaż napojów alkoholowych. Projekt jest częścią działań lokalnej kampanii „Jaworzno mówi STOP cyberprzemocy”.

Relacja

W ramach realizacji projektu „Zmieniamy świat jak Ignacy Łukasiewicz”, 28 października 2022 r. zaprosiliśmy młodzież Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Orła Białego w Jaworznie do udziału w warsztatach profilaktycznych, poświęconych zagadnieniom związanym ze stosowaniem środków psychoaktywnych. W trakcie pierwszego spotkania licealiści zmierzyli się z trudnym tematem dotyczącym obecności w ich życiu narkotyków i dopalaczy. Rozmawiano również o nadużywaniu leków. Z kolei ósmoklasiści dowiedzieli się jak negatywne skutki pociąga za sobą alkohol, szczególnie jeśli chodzi o młody, dojrzewający organizm.

Projekt „Zmieniamy świat jak Ignacy Łukasiewicz” jest współfinansowany ze środków z budżetu gminy, pochodzących z wpływów z opłat za zezwolenia na sprzedaż napojów alkoholowych. Projekt jest częścią działań lokalnej kampanii „Jaworzno mówi STOP cyberprzemocy”.