Sztuka zemsty i różne oblicza miłości. Spotkanie z Małgorzatą Lisińską.

Tło: czarne, z czerwoną ramką wypełnioną tekstem: Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworznie. Dział Informacji Regionalnej. Sztuka zemsty i różne oblicza miłości. Spotkanie autorskie z Małgorzatą Lisińską. Termin: 22 czerwca 2022, godz. 17:00, Biblioteka Główna. Obok tekstu znajduje się fotografia pisarki, która siedzi po turecku z laptopem na kolanach, otoczona swoimi książkami. Kobieta ma sięgające ramion blond włosy, a jej twarz zdobi szeroki uśmiech. Autorka jest ubrana w białą koszulę z krótkim rękawem oraz niebieskie dżinsy. Logotypy: biblioteki i Jaworzna - źródła energii.

Sztuka zemsty i różne oblicza miłości. Spotkanie z Małgorzatą Lisińską.

Miłość, przyjaźń, zemsta, dużo humoru i trzy różne gatunki literackie – tak w dużym skrócie można określić twórczość autorki, która już 22 czerwca zagości w naszej bibliotece. Małgorzata Lisińska jest absolwentką Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, która obecnie mieszka w Tychach. Jej debiutancką powieścią był „Tropiciel”, wydany w 2017 roku i rozpoczynający serię książek fantasy, w której skład wchodzą: „Czarownica”, „Pierwotny” oraz opowieści z tego samego świata, czyli „Zakonna” i „Bajki Krasnoludzkie”. Nieco później, przeskakując od magii i krasnoludów do świata realnego, pisarka zabrała czytelników do ukochanego miasta, w którym rozgrywa się akcja obyczajowej serii „Miłość w Tychach” („Światła w jeziorze”, „Pikantnie po włosku”, „Ja Ciebie mocniej”, „Włoskie Ciacho”). Miłośników kryminałów z pewnością zainteresuje fakt, że na spotkaniu będzie można zdobyć egzemplarz „Sztuki zemsty”, czyli drugiej części cyklu „Chłopaki z Radości”. Niezależnie od tego, w jakim gatunku pisze, Małgorzata Lisińska kieruje się przekonaniem, że czytelnika należy przede wszystkim bawić. Mamy nadzieję, że to spotkanie również dostarczy niezapomnianych wrażeń i będzie dla Was, Drodzy Czytelnicy, czystą rozrywką i niezapomnianą przygodą w świecie literatury. Serdecznie zapraszamy!

Relacja

22 czerwca, w Audytorium Biblioteki Głównej, odbyło się spotkanie z Małgorzatą Lisińską. Wydarzenie poświęcone zostało najnowszej publikacji autorki pt. „Sztuka Zemsty”, która ukazała się w czerwcu 2022 r. i jest drugą częścią serii „Chłopaki z Radości”. Pani Małgorzata pisze książki różnorodne gatunkowo, ale w każdej z nich najważniejsze są relacje łączące bohaterów. Jak twierdzi pisarka, jej książki mają bawić i odrywać czytelnika od rzeczywistości, ale jednocześnie pod warstwą poczucia humoru i wciągającej fabuły poruszane są ważne życiowe tematy. Spotkanie było doskonałą okazją do bliższego poznania pisarki i rozmowy na temat jej twórczości oraz planów literackich. Książki Małgorzaty Lisińskiej oferujemy także w zbiorach naszej biblioteki. Zachęcamy do lektury!

22 cze 2022