Święty Paweł z Tarsu. Poszukiwanie prawdy

Tło: krajobraz przedstawiający wzniesienia porośnięte spłowiałymi w słońcu krzewami. Przez środek wije się ścieżka prowadząca ku, widocznej na linii horyzontu, tafli wody, w której odbija się wiszące wysoko słońce. Tekst: Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworznie. Św. Paweł z Tarsu. Poszukiwanie prawdy. Wykład ks. dr. Lucjana Bielasa. Termin: 28 października 2022, godz. 17:00. Logo MBP Jaworzno i Jaworzna - źródła energii.

Święty Paweł z Tarsu. Poszukiwanie prawdy

Powracamy do wykładów z zakresu historii Kościoła i filozofii prowadzonych przez ks. dr. Lucjana Bielasa. Cykl comiesięcznych spotkań odbywać się będzie pod wspólnym hasłem „Święty Paweł z Tarsu”. Temat pierwszego, na które zapraszamy 28 października, o godz. 17.00, brzmi „Poszukiwanie prawdy”. Jak podkreśla ks. Bielas, dzieje i postawa św. Pawła doskonale wpisują się w obecne realia, dzięki czemu mogą stanowić istotny przekaz dla współczesnego człowieka. Choć nie należał do grona dwunastu uczniów Jezusa, określa się go mianem Apostoła Narodów. Podczas swoich podróży misyjnych przemierzył lądem i morzem ponad trzydzieści tysięcy kilometrów, co sprawiło że w ogromnym stopniu przyczynił się do upowszechnienia chrześcijaństwa.

28 paź 2022