Otwarcie Filii Bory

Szare tło. W lewym dolnym rogu widzimy stos kolorowych książek. Tekst: Prezydent Miasta Jaworzna Paweł Silbert i Miejska Biblioteka w Jaworznie serdecznie zapraszają na otwarcie Filii Bory, 1 marca 2024 r. godz. 10.00. W programie: prezentacja biblioteki w nowej aranżacji, pokazy naukowe: Zimno, zimniej, lodowato eksperymenty z zastosowaniem ciekłego azotu, Lodowe eksperymenty pokaz z wykorzystaniem suchego lodu, Kuchnia molekularna warsztaty kulinarne. Projekt „Biblioteczny SLOW" jest współfinansowany ze środków z budżetu gminy, pochodzących z wpływów z opłat za zezwolenia na sprzedaż napojów alkoholowych. Projekt jest częścią działań lokalnej kampanii JAWORZNO wolne od uzależnień. Logotypy: MBP w Jaworznie, projektu Biblioteczny SLOW, miasta Jaworzna, Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Jaworznie.

Otwarcie Filii Bory

Szanowni Czytelnicy,
z ogromną radością informujemy, że od 1 marca br. uruchomiona zostanie nowa siedziba Filii Bory. To kolejne, niezwykle ważne wydarzenie, przypadające w roku jubileuszu 75-lecia działalności Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaworznie. Mamy nadzieję, że zarówno przestrzeń, jak i biblioteczna oferta, zyskają Państwa akceptację, co przełoży się na częste wizyty i uczestnictwo w organizowanych wydarzeniach. Już na start przygotowaliśmy moc atrakcji. W programie pierwszego dnia znajdują się m.in. warsztaty naukowe i pokazy eksperymentów z zastosowaniem ciekłego azotu i suchego lodu. Świętować z Państwem będziemy przez cały miesiąc, zapraszając na kolejne spotkania, dedykowane różnym grupom odbiorców. A każdego dnia czekać będą na Państwa bogate zbiory i zasoby multimedialne. Serdecznie zapraszamy!
Środki na zaadoptowanie i przystosowanie nowego budynku Filii Bory pochodziły z budżetu miasta. Nadzór nad realizacją przedsięwzięcia sprawował Wydział Inwestycji Miejskich UM w Jaworznie.
Wydarzenia z okazji otwarcia placówki, zorganizowane zostaną w ramach projektu „Biblioteczny SLOW”, który jest współfinansowany ze środków z budżetu gminy, pochodzących z wpływów z opłat za zezwolenia na sprzedaż napojów alkoholowych. Projekt jest częścią działań lokalnej kampanii „JAWORZNO wolne od uzależnień”.

01 mar 2024