Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

Tło: białe. Na plakacie widzimy trzy pomarańczowe tygrysy. Jeden z nich trzyma w łapkach zielona książkę. Dookoła nich umieszczono trzy zielone liście. Tekst: Ogólnopolski Tydzień czytania dzieciom, porozmawiajmy o książkach, tygrysie. Logo MBP i miasta Jaworzna.

Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

Coroczne obchody czytelniczego święta pn. Ogólnopolski Tydzień czytania dzieciom, mają już swoją ponad dwudziestoletnią tradycję. Jak zawsze nasza biblioteka aktywnie włącza się w organizacje przedsięwzięcia, proponując najmłodszym udział w wielu ciekawych i inspirujących wydarzeniach. W tym roku akcję rozpoczynamy 1 czerwca w trakcie Dnia Dziecka na jaworznickim Rynku. Hasło przewodnie tegorocznej edycji „Porozmawiajmy o książkach, Tygrysie!” nawiązuje do tytułu Grand Prix VI Konkursu im. Astrid Lindgren – „Porozmawiajmy o sztuce, Tygrysie”.

Inicjatorem XXIII OTCD jest Fundacja ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom.

Szczegółowy plan imprez zamieszczamy na plakatach.

Tagi:

01 cze 2024