NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA 2.0 (2021)

Białe tło, lewy górny i dolny róg wypełnione na niebiesko. Na środku strony, przy prawej krawędzi cztery książki, w tle niebieskie koło. Tekst: Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworznie została beneficjentem Programu Wieloletniego „Narodowy Program Czytelnictwa 2.0”. Priorytet I Poprawa ofert bibliotek publicznych. Kierunek Inwestycji 1.1 Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z budżetu państwa. Kwota dotacji 45577 zł. Logotypy: Exlibris MBP w Jaworznie, 120 Jaworzno Prawa Miejskie, Jaworzno źródło energii, Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0, Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, Biblioteka Narodowa.

NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA 2.0 (2021)

W 2021 nastąpiło przedłużenie Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa na lata 2021–2025. Biblioteka Narodowa będzie realizować Priorytet 1. Poprawa oferty bibliotek publicznych mający na celu zakup nowości wydawniczych do bibliotek oraz rozwój ogólnokrajowej sieci bibliotecznej.

Budżet NPRCz 2.0 to ponad miliard złotych na wspieranie rozwoju czytelnictwa poprzez wzmacnianie roli bibliotek publicznych, szkolnych i pedagogicznych jako lokalnych ośrodków życia społecznego, stanowiących centrum dostępu do kultury i wiedzy.

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworznie otrzymała dotację w kwocie: 45 577 zł w ramach realizacji kierunku 1.1 Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych.

W ramach programu możliwy będzie zakup książek papierowych, ale także usługi zdalnego dostępu do książek w formatach e-booków i/lub audiobooków i/lub synchrobooków, co jest odpowiedzią na potrzeby i oczekiwania zgłaszane przez użytkowników bibliotek publicznych.

Tagi:

03 - 30 lis 2021