Mała architektura sakralna – kapliczki i krzyże przydrożne Jaworzna

Tło: niebieskie. Fotografia: kapliczka znajdująca się przy ul. Hugona Kołłątaja, tak zwana kapliczka Byrczków. Niebiesko biała bryła w kształcie prostopadłościanu o czterospadowym dachu zwieńczonym krzyżem. Tekst: Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworznie. Dział Informacji Regionalnej. Mała architektura sakralna – kapliczki i krzyże przydrożne Jaworzna. Spotkanie z Marzeną Gręźlikowską, Dorotą Radecką-Chłostą, Rafałem Krupą i Edwardem Michalikiem. Termin: 7 czerwca 2024r., godz. 16:30. Logo: Biblioteki i Jaworzna-źródła energii. Stowarzyszenia Arka Ocalenia.

Mała architektura sakralna – kapliczki i krzyże przydrożne Jaworzna

7 czerwca 2024 r. o godz. 16.30, w Bibliotece Głównej, odbędzie się spotkanie z członkami Stowarzyszenia Arka Ocalenia – Marzeną Gręźlikowską, Dorotą Radecką-Chłostą, Rafałem Krupą, oraz prezesem stowarzyszenia Edwardem Michalikiem. Podczas wydarzenia prelegenci opowiedzą o historii kapliczek i krzyży przydrożnych, ich rodzajach i umiejscowieniu w przestrzeni publicznej, a także o roli i znaczeniu dla lokalnej społeczności. Zapoznają również z systemem ochrony zabytków oraz towarzyszącymi mu przepisami prawnymi. Serdecznie zapraszamy.

07 cze 2024