Konkursy na plakat i esej dla uczniów i mieszkańców diecezji sosnowieckiej

Tło: biało-niebieskie zdjęcie umundurowanych mężczyzn jadących konno. Tekst: Diecezjalny konkurs upamiętniający polskich policjantów, walczących o niepodległość i granice Rzeczypospolitej Polskiej, dla: uczniów szkół ponadpodstawowych z diecezji sosnowieckiej, dorosłych mieszkańców diecezji sosnowieckiej w kategoriach: do sześćdziesiątego roku życia, powyżej sześćdziesiątego roku życia. Esej popularnonaukowy do czterech stron A4, Times New Roman, 12 pkt, marginesy: 2,5 cm, interlinia: 1,5 odstępu między wierszami. Prace należy nadsyłać do 8.09.2022r. na adres: Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej, ul. Gospodarcza 14a, 41-214 Sosnowiec. Obok tekstu umieszczono kod QR. Patronat Honorowy: Biskup diecezjalny Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Grzegorz Kaszak, Prezydent Miasta Jaworzna Paweł Silbert, Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach nadinspektor Roman Rabsztyn. Organizatorzy: Diecezja Sosnowiecka, Miasto Jaworzno, Komenda Miejska Policji w Jaworznie, Instytut Pamięci Narodowej, MBP Jaworzno.

Konkursy na plakat i esej dla uczniów i mieszkańców diecezji sosnowieckiej

Ogłoszone zostały dwa diecezjalne konkursy – na plakat i esej popularnonaukowy, upamiętniające polskich policjantów, walczących o niepodległość i granice Rzeczypospolitej Polskiej. Adresatami konkursu plastycznego na plakat są uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Konkurs na esej skierowany jest do uczniów szkół ponadpodstawowych, a także wszystkich dorosłych mieszkańców diecezji sosnowieckiej. Prace należy nadsyłać do 9 września 2022 r. na adres Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezjalnej w Sosnowcu.

Celem inicjatyw jest odkrycie wkładu polskich policjantów w walce o niepodległość i granice Rzeczypospolitej Polskiej w latach 1918-1945, poznanie ich biografii, przypomnienie ważnych kart historii walki o niepodległość naszej Ojczyzny, a także kształtowanie postaw religijno-patriotycznych.

Patronat Honorowy:

• Biskup diecezjalny Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Grzegorz Kaszak,

• Prezydent Miasta Jaworzna Paweł Silbert,

• Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach nadinsp. Roman Rabsztyn.

Organizatorzy:

• Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej w Sosnowcu,

• Komenda Miejska Policji w Jaworznie,

• Urząd Miejski w Jaworznie,

• Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworznie,

• Instytut Pamięci Narodowej oddział w Katowicach.

Diecezjalny konkurs plastyczny na plakat upamiętniający polskich policjantów, walczących o niepodległość i granice Rzeczypospolitej Polskiej

Adresaci: Uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych z diecezji sosnowieckiej w trzech grupach wiekowych:

• uczniowie klas I – IV szkoły podstawowej,

• uczniowie klas V – VIII szkoły podstawowej,

• uczniowie szkół ponadpodstawowych.

Plakat w formacie A3 w dowolnej technice plastycznej (np. rysunek, malarstwo, kolaż, grafika).

Tło: biało-różowe zdjęcie umundurowanych mężczyzn, obok stół z krzyżem i armatka. Tekst: Diecezjalny konkurs upamiętniający polskich policjantów, walczących o niepodległość i granice Rzeczypospolitej Polskiej, dla uczniów z diecezji sosnowieckiej w trzech grupach wiekowych: uczniowie klas 1-4 szkoły podstawowej, uczniowie klas 5-8 szkoły podstawowej, uczniowie szkół ponadpodstawowych. Plakat w formacie A3 w dowolnej technice plastycznej (np. rysunek, malarstwo, kolaż, grafika). Prace należy nadsyłać do 8.09.2022r. na adres: Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej, ul. Gospodarcza 14a, 41-214 Sosnowiec. Obok tekstu umieszczono kod QR. Patronat Honorowy: Biskup diecezjalny Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Grzegorz Kaszak, Prezydent Miasta Jaworzna Paweł Silbert, Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach nadinspektor Roman Rabsztyn. Organizatorzy: Diecezja Sosnowiecka, Miasto Jaworzno, Komenda Miejska Policji w Jaworznie, Instytut Pamięci Narodowej, MBP Jaworzno.

Diecezjalny konkurs na esej popularnonaukowy pt. Polscy policjanci w walce o niepodległość i granice Rzeczypospolitej Polskiej

Adresaci: Uczniowie szkół ponadpodstawowych z diecezji sosnowieckiej.
Dorośli mieszkańcy diecezji sosnowieckiej w kategoriach:

• wiek do 60 roku życia,

• wiek powyżej 60 roku życia.

Esej popularnonaukowy do 4 stron tekstu A-4, Times New Roman: 12 pkt, marginesy: 2,5 cm, interlinia: 1,5 odstępu między wierszami.

Prace (plakaty i eseje) należy nadsyłać do 9 września 2022 r. na adres: Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej, ul. Gospodarcza 14a, 41-214 Sosnowiec.

Regulaminy dostępne na stronie https://www.jaworzno.pl/2022/05/04/konkursy-dla-uczniow-i-mieszkancow-diecezji-sosnowieckiej/

Tagi:

05 maj 2022 - 09 wrz 2022