Kobiecym okiem. Spotkanie z Danutą Noszczyńską w Filii Bory

Tło: białe, ozdobione liśćmi i innymi akcentami w kolorze zielonym. Grafika: w zielono-niebieskim okręgu znajduje się fotografia Danuty Noszczyńskiej. Uśmiechnięta kobieta ma krótkie ciemnobrązowe włosy, a ubrana jest w czerwoną bluzkę i dopasowany kolorystycznie naszyjnik z dużym kamieniem. Tekst: Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworznie. Kobiecym okiem. Spotkanie autorskie z Danutą Noszczyńską. Termin: 12 marca 2024, godz. 17:00. Filia Bory. Spotkanie zorganizowane w ramach projektu Biblioteczny Slow. Logo: MBP Jaworzno, Jaworzna-źródła energii I Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Kobiecym okiem. Spotkanie z Danutą Noszczyńską w Filii Bory

Kobiecym okiem – spotkanie autorskie z Danutą Noszczyńską

12 marca br. w nowo otwartej Filii Bory gościliśmy jaworznicką pisarkę Panią Danutę Noszczyńską. Tytuł spotkania „Kobiecym okiem” był gwarantem tego, że rozmowa skupi się właśnie na płci pięknej. Bohaterkami wieczoru były przede wszystkim Pola, Alina i Carmen – przedstawicielki rodziny opisanej w serii pt. “Wnuczka wariatki”. Fani twórczości pisarki mieli okazję poznać losy, historie i postawy wobec życia oraz swoich najbliższych tych trzech niezwykłych kobiet. Autorka wskazywała na ważne społeczne problemy, tak charakterystyczne dla trylogii – brak porozumienia międzyludzkiego, wielopokoleniowy konflikt, niszczącą siłę stereotypów. Wydarzenie było również okazją, by wspomnieć o najnowszej powieści Danuty Noszczyńskiej „Nigdy nie mów na zawsze”.

Spotkanie zorganizowane zostało w ramach projektu „Biblioteczny SLOW”, który jest współfinansowany ze środków z budżetu gminy, pochodzących z wpływów z opłat za zezwolenia na sprzedaż napojów alkoholowych. Projekt jest częścią działań lokalnej kampanii „JAWORZNO wolne od uzależnień”.

12 mar 2024