Jaworznicki Słownik Biograficzny – wersja elektroniczna

Tło: białe. Większość powierzchni plakatu zajmuje grafika przedstawiająca telefon w białej obudowie. Na ekranie smartfona widnieją porozrzucane czarne i zielone litery „JSB” oraz tekst: „Jaworznicki Słownik Biograficzny. Wersja cyfrowa dostępna online od 16 stycznia 2023 roku, adres strony: www.mbp.jaworzno.pl/jsb/”. Poniżej smartfona widnieje logo MBP w Jaworznie oraz Jaworzna – źródła energii.

Jaworznicki Słownik Biograficzny – wersja elektroniczna

Szanowni Czytelnicy, serdecznie zapraszamy do korzystania z cyfrowej wersji Jaworznickiego Słownika Biograficznego, wzbogaconej o większą liczbę zdjęć, z różnorodnymi ścieżkami wyszukiwania, stanowiącej dopełnienie papierowej edycji. Biogramy można przeglądać poprzez wybór jednej z szesnastu kategorii lub indeks alfabetyczny. Wyświetlenie zawartości na ekranie komputera daje szansę powiększenia tekstu ułatwiającego odbiór treści osobom, dla których wielkość liter w wersji tradycyjnej stanowiła przeszkodę. Pragniemy przybliżyć lokalną historię w jeszcze bardziej przystępnej formie. Zachęcamy do zgłębiania wiedzy o zasłużonych dla miasta postaciach. Cyfrowa wersja Jaworznickiego Słownika Biograficznego jest obecnie dostępna na stanowiskach komputerowych w Bibliotece Głównej oraz filiach bibliotecznych, a od 16 stycznia br. również online, poprzez naszą stronę www.mbp.jaworzno.pl.

Wydane drukiem egzemplarze I tomu są w sprzedaży w Punkcie Informacji Turystycznej, znajdującym się w Bibliotece Głównej.

16 - 31 sty 2023