Hłasko – mistrz dialogu. Spotkanie z Radosławem Młynarczykiem

Tło: ciemnoszare, ozdobione czarno-czerwonymi płytami winylowymi oraz białym szkicem otwartej książki. Zdjęcie: czarno-biała fotografia przedstawiająca jasnowłosego mężczyznę w okularach, który z uśmiechem patrzy w obiektyw. Mężczyzna stoi na tle lasu lub parku. Tekst: Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworznie. Hłasko-Mistrz Dialogu. Spotkanie z Radosławem Młynarczykiem. Termin: 3 czerwca 2024, godz. 9:30. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Logo: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Projekt: Dialogi między Dźwiękiem a Słowem. Jazz i Literatura. Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworznie. Jaworzno-źródło energii. Patroni medialni: Puls Jaworzna, Extra Jaworzno, Radio eM.

Hłasko – mistrz dialogu. Spotkanie z Radosławem Młynarczykiem

3 czerwca o godz. 9.30 odbędzie się spotkanie z Radosławem Młynarczykiem, autorem książki „Hłasko. Proletariacki książę”, odkrywcą i edytorem młodzieńczej powieści Marka Hłaski pt. „Wilk”. Wydarzenie zorganizowane zostanie w ramach cyklu Trzej mistrzowie. Dialogi i spory nie tylko literackie, wpisanego w projekt Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaworznie pn. „Dialogi między dźwiękiem a słowem: Jazz i Literatura”.

Przedsięwzięcie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Relacja

Młodzież z I Liceum Ogólnokształcącego w Jaworznie, 3 czerwca br., wzięła udział w spotkaniu z Radosławem Młynarczykiem, autorem książki „Hłasko. Proletariacki książę”. Odkrywca i edytor młodzieńczej powieści Marka Hłaski pt. „Wilk” nakreślił tło historyczno-obyczajowe pozwalające na osadzenie bohatera w kontekście czasu, w jakim żył i tworzył.

Prelekcję rozpoczęła prezentacja multimedialna ukazująca wybrane cytaty z prozy pisarza. Imprezie towarzyszyła wystawa, opracowana przez Czytelnię Naukową, poświęcona życiu i twórczości Marka Hłaski, zawierająca również zestawienie publikacji dostępnych w zbiorach biblioteki.

Wydarzenie zorganizowane zostało w ramach cyklu Trzej mistrzowie. Dialogi i spory nie tylko literackie, wpisanego w projekt Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaworznie pn. „Dialogi między dźwiękiem a słowem: Jazz i Literatura”.

03 cze 2024