Historia ważnej płyty. Lady Pank „O dwóch takich, co ukradli Księżyc”

Tło: szaro białe. Na szarym tle zdjęcie płyty zespołu Lady Pank "O dwóch takich co ukradli księżyc", na której widnieje obrazek przedstawiający niebieski zamek, a na jego tle dwóch chłopców w rozwianych fryzurach. Tekst: Dobry wieczór z płyta winylową. Historia ważnej płyty. 6 października 2022 r. godz. 17.00. Zaprasza Bogusław Ziębowicz. Logotypy" biblioteki, miasta Jaworzna i Vinyl House.

Historia ważnej płyty. Lady Pank „O dwóch takich, co ukradli Księżyc”

Październikową ofertę wydarzeń kulturalnych w jaworznickiej Bibliotece Głównej otwiera nowy cykl spotkań pn. „Historia ważnej płyty”, który dedykujemy nie tylko melomanom, ale również miłośnikom winylowych brzmień. Po dwóch latach przerwy ponownie gościć będziemy dr. inż. Bogusława Ziębowicza – adiunkta w Instytucie Materiałów Inżynierskich i Biomedycznych Politechniki Śląskiej w Gliwicach, prywatnie pasjonata i kolekcjonera płyt analogowych, który zabierze nas w niesamowitą podróż po świecie muzyki. Spotkanie inauguracyjne już 6 października o godz. 17.00. Bądźcie z nami!

W tym roku mija 40 lat od scenicznego debiutu tego zasłużonego dla polskiej muzyki rockowej zespołu. Lata 1982-1986 to dla niego złoty okres. I właśnie u schyłku tego okresu w roku 1986 zespół Lady Pank dostał zlecenie na nagranie ścieżki dźwiękowej do serialu animowanego w reżyserii Leszka Gałysza pt. „O dwóch takich, co ukradli Księżyc”. Jak się okazało płyta z piosenkami do serialu, jak i sam serial, stały się legendą.

Akcja serialu rozgrywa się w Zapiecku, fikcyjnej miejscowości niedaleko Łeby. Tutaj rodzą się bliźniaki – Jacek i Placek. Gdy chłopcy podrastają, sprawiają kłopoty matce, burmistrzowi i innym mieszkańcom swojej rodzinnej mieściny. Niedługo później uciekają poza granice miasta w poszukiwaniu krainy leniuchów. Postanawiają po drodze ukraść księżyc…

Zapraszam serdecznie na muzyczną ucztę z zespołem Lady Pank prosto z płyty winylowej.

Bogusław Ziębowicz

06 paź 2022