Historia ważnej płyty. Kate Bush „Hounds of love”

Tło: białe i czarne. Na środku, na czarnym tle, widnieje zdjęcie płyty Hounds Of Love Kate Bush, na którym widzimy leżącą artystkę, do której tulą się dwa psy. Tekst: Dobry wieczór z płytą winylową. Historia ważnej płyty. Biblioteka Główna w Jaworznie, 17 listopada 2022 r. godz. 17.00. Kate Bush Hound of love. Zaprasza Bogusław Ziębowicz. Logotypy: VinylHouse, Biblioteki, Miasta Jaworzna, Nauka z Kulturą.

Historia ważnej płyty. Kate Bush „Hounds of love”

Wraz z Bogusławem Ziębowiczem gorąco zachęcamy do udziału w kolejnym spotkaniu z cyklu „Historia ważnej płyty”, które odbędzie się 17 listopada br. o godz. 17.00. W trakcie wydarzenia powrócimy do lat 80-tych, a konkretnie do roku 1985, kiedy Kate Bush wydaje swoją najnowszą płytę „Hounds of love”.

„To ukoronowanie kariery wokalistki, która po kilku latach poszukiwań i wydanych czterech płytach zdefiniowała swój muzyczny styl i wizerunek sceniczny. Na płycie jest także utwór „Running up that hill”, który zyskał drugą młodość dzięki serialowi Netfixa „Stranger things”. Ostatnimi czasy świat oszalał na punkcie tej piosenki. Kate Bush skomentowała to szaleństwo w audycji BBC 4: „Spodziewałam się, że piosenka zostanie zauważona. Ale nigdy nie śniłam o tym, że do tego stopnia. To niezwykle ekscytujące, ale także szokujące. Cały świat zwariował.” A czy Wy również odkryliście na nowo tę piosenkę? A może odkryliście ją po raz pierwszy?

Czy płyta „Hounds of love” ma jeszcze jakiejś fascynujące fragmenty? Zapewniam Was, że tak!

Zapraszam na muzyczną ucztę z Kate Bush prosto z płyty winylowej”.

Bogusław Ziębowicz

Tagi: